زمان تعویض فیلترهای انواع سیستم های تصفیه آب

انواع سیستم های تصفیه آب

زمان تعویض فیلترهای انواع سیستم های تصفیه آب

زمان تعویض فیلترهای انواع سیستم های تصفیه آب ، به کیفیت آب بستگی دارند. به عنوان مثال، یک فیلتر سر شیر آب می تواند به از بین بردن ناخالصی های ناخواسته کمک کند و لیوان آب مزه ای بهتری به شما می دهد.

حال ببینیم که چه موقع باید فیلتر این 7 دستگاه یا انواع سیستم های تصفیه آب موجود در خانه شما تعویض گردد تا از آب با طعم بهتری در خانه بهرمند شوید.

انواع سیستم های تصفیه آب

1) فیلترهای آب یخچال

ابتدا ببینید که یخچال شما یک دستگاه پخش کننده آب دارد یا یخ ساز؟ اگر این کار را انجام دهد، یک فیلتر آب برای از بین بردن آلودگی ها خواهد داشت. ناخالصی های موجود در آب می توانند بو یا طعم ناخوشایندی به جا بگذارند. شما باید کارتریج فیلتر آب یخچال خود را دو بار در سال یا همانطور که سازنده توصیه می کند برای حفظ کیفیت و طعم درجه اول، تعویض کنید. راهنمای کارخانه سازنده را برای نوع کارتریج مورد نیاز یخچال شما و اینکه چند بار باید تعویض شود بررسی کنید.

"<yoastmark

2) فیلترهای آب نصب شده در سرشیر آب

دستگاه تصفیه آب سر شیری که به آن Countertop Water Filter گفته می شود ، سیستم فیلتراسیون فشرده ای است که می توان آن را به صورت مستقیم سر شیر ظرفشویی نصب نمود. فیلتر تصفیه آب سرشیری معمولا از چند لایه مختلف تشکیل شده که می توانند گل و لای و رسوبات، ذرات فیزیکی معلق در آب، کلر، بو، طعم و مزه آب را تا حدی بگیرند. در فیلتر تصفیه آب سرشیری ، معمولا از کربن برای به دام انداختن سموم و ارگانیسم های مخرب موجود در منبع آب استفاده می کنند تا آبی پاکیزه و مطبوع را در اختیارمان قرار دهند که واقعا برایمان مفید است.

"<yoastmark

آب تصفیه شده ای که از دستگاه تصفیه آب سرشیری خارج می شود علاوه بر مصرف خوراکی و پخت و پز، می تواند برای شستشوی ظرفها، شستشوی میوه ها و سبزیجات نیز استفاده گردد. بدین ترتیب از لک شدن آنها جلوگیری می شود. نصب تصفیه آب سرشیری بسیار آسان بوده و فیلتر آنها نیز به راحتی قابل تعویض است. دستگاه تصفیه آب سرشیری معمولا دارای شیر دو وضعیتی است که به راحتی می توان آب تصفیه شده و یا آب مستقیم شهری را استفاده نمود.

نقطه ضعف تصفیه سرشیری، فیلتر آب کوچکی است که در آن قرار گرفته است. در واقع از یک فیلتر تصفیه آب 5 سانتی متری، نمی توان توقع معجزه داشت. کاری که تصفیه آب سر شیری انجام میدهد این است که شن و ماسه و ذرات معلق درشت را حذف کرده، گل و لای و کدورت آب را می گیرد و تاحدی نیز کلر و آلاینده های شیمیایی را کاهش می دهد. علاوه بر همه اینها، استفاده از دستگاه تصفیه آب سرشیری ، آسان ترین راه برای پرهیز از هزینه ها و آلودگی های ناشی از بطری های آب پلاستیکی می باشند.

شما باید فیلتر نصب شده از شیر آب را هر دو یا سه ماه تعویض کنید یا همانطور که توسط سازنده توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که خانواده های شلوغ و برداشت زیاد آب و کیفیت آب منزل شما می توانند باعث کاهش عمر فیلتر شوند.

مزایا

 • راحت
 • کم هزینه
 • نصب آسان
 • ساده در نگهداری

معایب

 • فقط آب سرد
 • ممکن است نشت یا ترک ایجاد کند
 • فقط آب  را در محل نصب فیلتر، تصفیه می کند

در اینجا چند نکته برای یادآوری در هنگام انتخاب فیلتر سرشیری وجود دارد:

 • اطمینان حاصل کنید که  آلاینده هایی که از نظر شما نگران کننده است فیلتر می کند.
 • به دنبال سیستمی با فیلتر ماندگار باشید تا بتوانید زمان تعویض فیلتر را کاهش دهید.

3) کارتریج پارچ

انواع پارچ تصفیه آب عموما شامل یک فیلتر ترکیبی از الیاف و کربن فعال هستند که قادرند گل و لای، رسوبات، طعم و مزه و بوی آب را بگیرند. فیلتر پارچ تصفیه آب به راحتی قابل تعویض است. معمولا فیلتر آب آنها استاندارد بوده و اغلب پارچ ها را به گونه ای طراحی می کنند که فیلتر آنها بر روی یکدیگر قابل نصب باشد.

پارچ تصفیه آب در طرح ها و ظرفیت های متفاوتی تولید می شود. اما معمولا عملکرد همه آنها یکسان است. ممکن است بعضی انواع پارچ تصفیه آب، دارای نمایشگری برای مشخص کردن زمان تعویض فیلتر آب باشند. سرعت تصفیه در این دستگاه ها مناسب است و پس از چند دقیقه آب را تمیز و پاک میکند.

تنها نکته منفی این فیلترهای آب این است که شما باید آنها را به طور مکرر تعویض کنید. پارچ آب شما باید هنگام تعویض فیلتر آن سیگنال دهد. تغییر در طعم و بو نیز نشانگر خوبی برای نیاز به فیلتر جدید است.

"<yoastmark

4) فیلترهای دوش

فیلترهای دوش باعث کاهش میزان کلر، فلزات سنگین و رسوبات در تماس با پوست ما می شوند. اگر شما یا هر فردی در خانواده خود دارای پوست حساس هستید، یکی از راه های کاهش سوزش این است که یک سر دوش را با فیلتر یکپارچه خریداری کنید یا یک فیلتر دوش را به دوش فعلی خود بچسبانید.

"<yoastmark

اینکه چند بار باید فیلتر دوش را تعویض کنید به میزان مصرف آب بستگی دارد. به طور متوسط ​​، باید شش ماه یا تقریباً در هر 10،000 گالن مصرف آب طول بکشد. با این حال،این متفاوت است زیرا مقدار آب مصرفی از خانه به خانه متفاوت است. در هر حال، زمان تعویض کارتریج فیلتر دوش، هنگامی که سرعت جریان و فشار آب شما به طور چشمگیری کاهش می یابد، می باشد.  

5) تصفیه آب کلمنی

دستگاه تصفیه آب کلمنی معمولا سیستمی کوچک و قابل حمل است که با استفاده از تکنولوژی فیلتراسیون و با کمک نیروی جاذبه زمین، آب را تصفیه می کند.

"<yoastmark

یک فیلتر سرامیک کلمنی و یا کربن جامد فشرده اولین مرحله تصفیه آب را انجام می دهد. فیلتر سرامیک کلمنی منفذهای حدود نیم میکرون دارد که مانع عبور گل و لای، مواد معلق و انگلها گردیده و آب عبور داده شده از آن سختی پایینی دارد و تا حدی نرم شده است. به دلیل اینکه رسوب در جداره فیلتر سرامیکی انباشته می شود، تقریبا نیاز به شستشوی هفتگی دارد و باید آهک و رسوبات روی آن را با یک برس سیمی نرم تمیز نمایید.

در مرحله دوم دستگاه تصفیه آب رومیزی ، آب از یک فیلتر چند مرحله عبور می کند. فیلتر طبقاتی تصفیه آب عموما حاوی کربن فعال، زئولیت، سیلیکا، سنگ های جاذب معدنی، رزین تبادل یونی و… می باشد. با عبور آب از لایه های مختلف این فیلتر تصفیه آب ، مقدار زیادی از آلاینده های موجود در آب نظیر کلر، آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی، بو، طعم و مزه آب حذف شده و سختی آب تا حدودی کاهش می یابد. توجه داشته باشید که فیلتر طبقاتی را باید هر ۶ ماه یک بار تعویض نمایید.

در سومین مرحله کلمن تصفیه آب، یک فیلتر مواد معدنی کلمنی نصب شده است. فیلتر مواد معدنی حاوی سنگ های معدنی طبیعی بوده که علاوه بر خاصیت جذب ناخالصی ها، مواد معدنی مفید مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم و… را به آب افزوده و باعث افزایش کیفیت آب آشامیدنی می شود. این فیلتر تصفیه آب را هر یک سال و نیم یک بار باید تعویض نمود.

6) تصفیه آب فیلتراسیون

یکی از روش های مرسوم و ساده تصفیه آب، فرایند فیلتراسیون است. در این سیستم آب از تعدادی فیلتر تصفیه آب که خاصیت جذب دارند عبور داده می شود. در هر یک از این مراحل بخشی از ناخالصی ها و مواد اضافه آب گرفته میشوند.

"<yoastmark

یک دستگاه آب تصفیه کن فیلتراسیون می تواند زیر سینک ظرفشویی نصب شده و یا روی کابینت قرار داده شود. یک دستگاه فیلتراسیون ممکن است شامل تنها یک فیلتر آب و یا تعداد بیشتری (حتی تا ۶ فیلتر تصفیه آب) باشد. فرایند نصب تصفیه آب فیلتراسیون نسبتا آسان است و قابلیت تعویض سریع فیلترهای آب را دارد. ضمن اینکه می تواند آب آشامیدنی تازه، تمیز و سالمی را برایتان فراهم آورد.

دستگاه های تصفیه آب فیلتراسیون، و دارای فیلتر کارتریجی قابل تعویض می باشند که معمولا هر ۶ ماه یک بار نیاز به تعویض پیدا می کنند و بالغ بر ۳۰۰۰  لیتر آب طبیعی و تمیز برایتان فراهم می کنند.

7) فیلتر دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس

آیا مایل هستید ناخالصی ها و آلاینده ها حذف شوند و دقت تصفیه آب شما بالا باشد؟

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO ، با بهره‌گیری از قانون اسمز در طبیعت می‌توانند آب را با عبور دادن از غشاء های نازک و خاص فیلتر کرده و به آب سالم و بهداشتی، طبق استاندارد سازمان بهداشت جهانی (WHO) تبدیل نمایند.

یک تصفیه آب استاندارد، سختی آب را گرفته و آب نرم  با TDS بین ۳۰ تا ۱۰۰ ppm تحویل می دهد که طبق استاندارد جهانی کاملا مناسب است. همچنین این دستگاه ها دارای فیلتر مواد معدنی هستند که می تواند املاح مفید را به مقدار مورد نیاز به آب اضافه کند. حتی می توان با نصب فیلتر قلیایی میزان املاح مفید افزوده شده را بیشتر کرد و PH آب را نیز تنظیم نمود.

انواع سیستم های تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب خانگی

ناخالصی هایی که یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس حذف می کند عبارتند از:

 • شن و ماسه، گل و لای، لجن، جلبک، خزه، زنگ لوله ها، ذرات معلق
 • کلر و ترکیبات کلر مانند تری هالومتان ها، هالواستیک اسید ها، فنل، آلاینده های شیمیایی، بو، طعم ، مزه و رنگ آب
 • آهک، گچ، ناخالصی های محلول در آب مانند نیترات و نیتریت ، فلزات سمی و سنگین مانند سرب
 • باکتری ها، ویروس، انگل، قارچ

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس را می توان بصورت زیر سینکی و یا روی کابینت نصب کرد و همچنی براساس نوع آب مصرفی (آب شهری یا آب چاه) می توان از یک دستگاه تصفیه آب در ورودی منزل استفاده کرد تا آب تمیز را در کل خانه شما تأمین کند. اگرچه نصب دستگاه اسمز معکوس برای تصفیه آب کل خانه هزینه بیشتری دارد، اما لازم نیست که در مورد کیفیت آب در کل خانه خود این کار را انجام دهید. 

فیلتر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باید هر سه تا شش ماه تعویض کرد. درباره اینکه چه زمانی باید فیلتر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خود را تعویض کنید، اطلاعات بیشتری کسب کنید

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی در مورد انواع سیستم های تصفیه آب می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial