زمان مناسب تعویض فیلترتصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

زمان مناسب تعویض فیلترتصفیه آب خانگی

موارد زیادی در تعیین زمان تعویض فیلتر آب موثر هستند. فیلترهای آب به صورت معمول عمر مفیدی دارند که بر اساس میزان آب عبوری از آن بر حسب گالون تعریف می شود. باید توجه شود که این مقدار توصیه شده بر اساس میزان مصرف آب متوسط می باشد و به همین علت برای تمامی مصرف کنندگان معیار مناسبی از زمان تعویض مشخص نمی کند. عوامل زیادی می تواند بر روی عمر مفید فیلتر آب تاثیر گذار باشد که مهمترین این عوامل در زیر آورده شده است:

  • شرایط و کیفیت کلی آب عبوری از فیلتر آب بر حسب میزان آلاینده های درون آب و میزان تصفیه آب مورد نظر
  • میزان بالای سختی آب عبوری (آب حاوی املاح سنگین)، که باعث شکل گیری رسوبات شده و منجر به گرفتگی حفرات فیلتر آب شود
  • میزان مصرف بالای آب به نسبت متوسط مصرف خانواده های دیگر
  • چگونگی و کیفیت تصفیه آب در مراحل پیشین تصفیه

در هر صورت و تحت هر عامل اگر برای مثال فیلتر کربن اکتیو دارای گرفتگی شده باشد و یا دیگر قادر به حذف آلودگی ها و ذرات معلق موجود در آب نباشد، دیگر دارای اثر گذاری نبوده و عمل تصفیه آب را به درستی انجام نخواهد داد. در این صورت نیاز است که مورد تعویض قرار گیرد.

نشانه های زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

اگر احساس کردید که آب فیلتر شده خود دارای بوی نامطبوع و یا مزه ناپسندی است، زمان آن فرا رسیده است که فیلتر تصفیه آب خود را تعویض نمایید. نشانه دیگری از این مطلب کاهش فشار آب خروجی از دستگاه تصفیه آب است که نیاز به یک فیلتر آب جدید را نشان می دهد. بعضی از فیلترهای تصفیه آب نیز دارای هوزینگ (محفظه) شفاف هستند که با بررسی ظاهری فیلتر درون آن می توان با توجه به میزان کثیفی این فیلتر از زمان تعویض آن آگاه شد. در نظر داشته باشید که همواره بایستی به دستورالعمل های سازنده فیلتر برای تعیین مدت زمان تعویض فیلتر نیز دقت شود تا بیش از زمان تعیین شده از این فیلترها استفاده نشود.

چرا زمان تعویض فیلترتصفیه آب مهم است؟

تعویض فیلتر آب در زمان لزوم این اطمینان را ایجاد خواهد کرد که دستگاه تصفیه آب به صورت صحیح کار می کند. برای سهولت در تعویض فیلترها همواره یک سری فیلتر اضافی در منزل داشته باشید. فیلترهای تصفیه آب بر اساس برند سازنده فروخته می شوند و با بررسی شماره مدل آنها می توان دستورالعملهای استفاده را از سایت سازنده دریافت نمود.

اگر می خواهید که فیلتر تصفیه آب شما به صورت مداوم تمام آلودگی های موجود در آب را از بین ببرد، حتما باید به صورت مداوم اقدام به تعویض آنها نمایید. در غیر این صورت دبی آب خروجی از دستگاه تصفیه آب به مرور زمان کاهش می یابد و شاید حتی به دلیل گرفتگی حفرات فیلترها دستگاه تصفیه آب دیگر کار نکند.

برنامه پیشنهادی تعویض فیلتر

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

اخطار

  • عدم تعویض به موقع فیلتر اول باعث آسیب جدی و آلودگی دستگاه می شود.
  • عدم تعویض فیلترهای مرحله 2 و 3 یاعث عدم جذب کلر و آسیب جدی ممبران می شود.
  • واشر تخت فیلتر 2 حتما یه سمت بالا باشد.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial