کدام دستگاه تصفیه آب مناسب خانه شما است؟

دستگاه تصفیه آب مناسب خانه شما

کدام دستگاه تصفیه آب مناسب خانه شما است؟

آب یک حلال شگفت انگیز است تمایل به حل کردن موادی که با آن مانند مواد شیمیایی، نمکها، فلزات، ناخالصی ها و غیره در تماس با آن قرار می گیرند، است. آب مورد نیاز منازل شما در منبع تصفیه می شود اما در هنگام انتقال از منبع به شیرهای آب، آلوده می شود. خط لوله ای که آب را به خانه شما منتقل می کند معمولاً در زیر زمین است. با گذشت زمان خطوط لوله فرسوده می شوند و ایجاد ترک می شوند. در بسیاری از مناطق خطوط آب و فاضلاب بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. بنابراین میکروب ها و ناخالصی ها را حل کرده و آلوده می شوند که در صورت مصرف باعث ایجاد بیماری های ناشی از آب می شود. بنابراین تصفیه آب قبل از مصرف بسیار مهم است.

امروزه انواع مختلفی از تصفیه آب در بازار وجود دارد. هر نوع تصفیه آب نیازهای خاصی را برآورده می کند، مانند بعضی از آنها فقط مواد شیمیایی مضر را حذف می کنند اما میکروب ها را نمی توان از بین برد، برخی می توانند هر دو را از بین ببرند، برخی از آنها با برق کار می کنند در حالی که برخی به صورت دستی هستند. همچنین هزینه این دستگاه های تصفیه کننده بسته به تکنولوژی به کار رفته بسیار متفاوت است.

انواع دستگاه تصفیه آب مناسب موجود در بازار عبارتند از :

تصفیه آب کلمنی

دستگاه تصفیه آب کلمنی معمولا سیستمی کوچک و قابل حمل است که با استفاده از تکنولوژی فیلتراسیون و با کمک نیروی جاذبه زمین، آب را تصفیه می کند. یک فیلتر سرامیک کلمنی و یا کربن جامد فشرده اولین مرحله تصفیه آب را انجام می دهد. دستگاه تصفیه آب کلمنی یک مکانیزم عملیاتی اساسی دارد. دارای منافذ بسیار ریزی است. هر ذره ای که اندازه آن بزرگتر از منافذ باشد مسدود می شود و نمی تواند به طرف تمیز منتقل شود. برای بهره برداری به برق نیاز ندارد. اما نکته منفی این است که نمی تواند میکروب ها را مسدود کند و بنابراین هنوز هم آب باید قبل از مصرف جوشانده شود. همچنین لازم است فیلترها برای انجام اقدامات مؤثر مرتباً تمیز شوند.

تصفیه آب فیلتراسیون

یک دستگاه فیلتراسیون شامل تنها یک فیلتر آب و یا تعداد بیشتری (حتی تا ۶ فیلتر تصفیه آب) باشد. فرایند نصب تصفیه آب فیلتراسیون نسبتا آسان است و قابلیت تعویض سریع فیلترهای آب را دارد. ضمن اینکه می تواند آب آشامیدنی تازه، تمیز و سالمی را برایتان فراهم آورد.این دستگاه تصفیه آب برای تصفیه از فیلترهای کربن فعال استفاده می کند. فیلترهای کربن می توانند مواد شیمیایی مانند کلر ، سموم دفع آفات و ناخالصی ها را تا حد زیادی از بین ببرند. تصفیه باعث تغییر طعم و بوی آب می شود. برای کار به برق نیاز ندارد. اما همچنین در از بین بردن میکروب ها از آب بسیار مؤثر نیست.

نوع فناوری UV

در اینجا آب در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دارد که تقریباً 99٪ میکروبهای موجود در آب را از بین می برد. فناوری UV باعث تغییر طعم و بو بوی آب نمی شود. اما نمی تواند مواد شیمیایی و ناخالصی های محلول در آب را از بین ببرد. بنابراین ، بسیاری از مارک های خوب تصفیه آب در هند ، فناوری UV (برای کشتن میکروب ها) و فیلترهای کربن فعال (برای از بین بردن مواد شیمیایی محلول) را با هم ترکیب می کنند. دستگاه تصفیه آب UV با برق کار می کند.

RO (اسمز معکوس)

این روش پرکاربردترین روش تصفیه آب است اما نسبت به روش های تصفیه بالا، گران قیمت است. در چنین تصفیه کننده ها یک غشای نیمه نفوذ پذیر وجود دارد که میکروب ها و مواد شیمیایی محلول را از آب جدا می کند. RO طعم آب را مطبوع می کند. همچنین مقداری ماده معدنی ضروری را از آب خارج می کند. اما با وجود فیلتر مینرال که در دستگاه های  RO وجود دارد مواد معدنی اساسی به آب اضافه می شود. غشای نیمه نفوذ نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند RO ، به ” دستگاه تصفیه آب RO چگونه کار می کند ” رجوع کنید. فناوری RO در مناطقی که کیفیت آب سخت و  از نظر TDS زیاد است توصیه می شود.

تصمیم در مورد دستگاه تصفیه آب مناسب که در خانه شما نصب می شود به کیفیت آب یک منطقه بستگی دارد. برخی مناطق دارای آب نرم هستند و بنابراین یک دستگاه تصفیه آب با فناوری UV و فیلتر کربن فعال کافی خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های تصفیه آب، لطفا با ما تماس بگیرید.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial