آیا باید خودمان اقدام به تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب کنیم؟

عدم تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

آیا باید خودمان اقدام به تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب کنیم؟

اکثر مردمی که دستگاه تصفیه آب دارند، می خواهند بدانند چطور می توانند فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را تعویض نمایند. اگرچه ما راه حل را به شما خواهیم گفت و در چندین مقاله نحوه تعویض فیلتر دستگاه آب را آموزش می دهیم، اما هرگز پیشنهاد نمی کنیم که شخصا اقدام به این کار نمایید.

سال ها تجربه ما نشان داده است افرادی که شخصا اقدام به تعویض فیلتر تصفیه آب نموده اند، بدون اینکه متوجه باشند، آب ضعیف و بی کیفیتی را مصرف می کرده اند. طبق آماری که کارشناسان ما جمع آوری نمودند، دستگاه تصفیه آب بیشتر خانواده هایی که خودشان فیلتر تصفیه آب را تعویض می کردند، عملکرد نادرستی داشته و بسیاری از قطعات دستگاه تصفیه آب آنها فرسوده شده بود. لطفا به این آمار دقت کنید:

 • کاهش عمر فیلتر ممبران در منازلی که خودشان متولی تعویض فیلتر تصفیه آب بوده اند و این کار را برای مدت 3 سال ادامه داده بودند تا 55 % مشاهده شده است. علائم این مشکل به وفور در منازل دیده می شود. رسوب بستن کتری و سماور، بد مزه بودن آب و .. از این موارد هستند.
 • خرابی پمپ تصفیه آب ، چکه کردن هد پمپ و همچنین کم توان شدن آداپتور برق ، که به دلیل عدم تعویض به موقع و صحیح فیلتر ممبران بوجود آمده بود، به اندازه 50 % در منازل دیده شد.
 • ترکیدن تیوپ داخلی مخزن تصفیه آب ، میکروبی شدن آب و بد طعم و بدمزه بودن آب خروجی به میزان 60 % در این منازل وجود دارد.
 • چکه کردن شیر برداشت آب و خرابی آن تا 45 % بیشتر در منازل اینچنینی دیده شده است.

به این دلایل اصرار داریم که تعویض فیلتردستگاه تصفیه آب را به کارشناس بسپارید:

 • دستگاه تصفیه آب شما ممکن است فیلتر آب مخصوص به خود را داشته باشد و تشخیص آن تنها از کارشناس تصفیه آب برمی آید.
 • هر دستگاه تصفیه آب سیستم شلنگ کشی مخصوص خود را دارد. اگرچه ساختار کلی و عملکرد دستگاه تصفیه آب تا حد زیادی یکسان است، اما نحوه بستن شلنگ ها و مسیری که آب طی می کند ممکن است بین انواع دستگاه تصفیه آب متفاوت باشد. عدم دانش کافی در این زمینه می تواند دستگاه تصفیه آب شما را دچار مشکل کند، و تصفیه آب شما با کیفیت پایینی کار کند. بدون اینکه شما متوجه شوید!
 • هر دستگاه تصفیه آب یک سیستم برق کشی متناسب خود را دارد. بازهم ساختار کلی برق کشی یکسان است اما ممکن است در بعضی موارد روش کاربرد کاملا متفاوت باشد. این مساله می تواند برای شما خطر ساز باشد. به عنوان مثال اگر جریان برق 220 ولت به صورت مستقیم وارد دستگاه تصفیه آب شما شده باشد، کار کردن با آن خطرناک است.
 • دستگاه تصفیه آب علاوه بر فیلتر آب دارای چندین سوییچ هوشمند و شیر برقی ، محدود کننده فاضلاب ، شیر میکس و دهها قطعه دیگر است. کارشناس  هنگام تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب همه این قطعات را کنترل می کند تا از عملکرد صحیح دستگاه تصفیه آب مطمئن شود. اما شما که آشنایی با این قطعات ندارید، تنها فیلترهای تصفیه آب را تعویض خواهید کرد و نمی دانید آیا تصفیه آب به درستی کار می کند یا نه؟ کارکرد نامناسب دستگاه تصفیه آب، باعث مستهلک شدن قطعات و نهایتا خسارت دیدن شما خواهد شد. طبق بررسی و آماری که کارشناسان تصفیه آب بهاب در طی سالها جمع آوری نموده اند، افرادی که سرویس و نگهداری درستی از دستگاه تصفیه آب ندارند، به طور متوسط سالانه 100 هزار تومان هزینه بیشتری بابت خرابی قطعات دستگاه تصفیه آب خود پرداخت می کنند!
 • تعویض فیلتر تصفیه آب نیاز به رعایت نکات ظریفی دارد که تنها با تجربه و آموزش بدست خواهد آمد. تعویض و نصب اشتباه فیلتر تصفیه آب می تواند باعث کاهش چشمگیر عمر فیلترهای تصفیه آب شود.
 • اینکه کدام فیلتر تصفیه آب نیاز به تعویض دارد و اینکه فیلتر تصفیه آب استفاده شده تا چه حد قابل اعتماد است، نیاز به دانش کافی در زمینه تصفیه آب دارد.
 • بررسی اینکه آیا پمپ تصفیه آب و آداپتور برق سالم هستند یا کارایی لازم را ندارند، چیزی نیست که مردم عادی بتوانند آن را تشخیص دهند. ممکن است تصفیه آب شما سالهاست که با راندومان پایین و هدر رفتگی آب کار می کند و شما مطلع نیستید!
 • کیفیت آب خروجی و تنظیم TDS آن نیاز به ابزار و دانش تصفیه آب دارد.

بنا به همه این دلایل و بسیاری موارد دیگر، پیشنهاد ما این است که سرویس تصفیه آب خود را به کارشناس بسپارید. با این حال در مقاله نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب را آموزش داده ایم.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial