آیا وقتی آب شهری دارم، نیاز به سیستم تصفیه آب RO دارم؟ و چرا!

آیا وقتی آب شهری دارم، به سیستم RO احتیاج دارم؟ و چرا!

آیا وقتی آب شهری دارم، نیاز به سیستم تصفیه آب RO دارم؟ و چرا!

تأمین آب شما توسط یک شرکت آب شهری می تواند مزایای بسیاری داشته باشد. شما می دانید که نوشیدن آن بی خطر است زیرا آنها برای ضد عفونی کردن، به آن کلر اضافه می کنند. برای دندان های شما مفید است زیرا آنها فلوئورید به آن اضافه می کنند ، اما آیا نوشیدن آن در واقع سالم است؟

یک سیستم اسمز معکوس، سدیم، فلوراید و مواد شیمیایی مانند کلر را که معمولاً برای ضد عفونی کردن آب شهری استفاده می شود، از بین می برد. نیاز به سیستم تصفیه آب RO اسمز معکوس برای سالم تر کردن آب شرب شهری بسیار مؤثر است.

آبرسانی شهری عالی است! شما برای خانه و خانواده خود آب زیادی دارید و می دانید که در آن مواد شیمیایی وجود دارد تا نوشیدن آن را ایمن کند، اما آیا شما واقعاً مایل به نوشیدن مواد شیمیایی هستید؟

و هنوز هم ممکن است سدیم بیش از حد در آب وجود داشته باشد که باید آن را حذف کنید. به همین دلیل است که داشتن سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس به همراه آب شهری شما ایده خوبی است.

چرا اگر آب شهری دارید نیاز به سیستم تصفیه آب RO دارید؟

دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که حتی اگر آب خود را از منبع آب شهری دریافت می کنید، باید سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس داشته باشید. بله، آب به نوعی تصفیه شده است تا از سالم بودن مصرف آن اطمینان حاصل شود، اما این معمولاً در آن است.

آب شهری می تواند حاوی رسوبی باشد که یک فیلتر رسوب اسمز معکوس آن را از بین می برد، احتمالاً مواد شیمیایی موجود در آب شهری شما وجود دارد که ممکن است توسط یک سیستم اسمز معکوس که دارای فیلتر کربن است از بین برود و مهمتر از همه، یک سیستم اسمز معکوس باعث کاهش بسیار زیادی از مواد جامد محلول در آب شهری شما خواهد شد.

یک سیستم اسمز معکوس می تواند کلر را که برای ضد عفونی کردن به آب شهری اضافه شده است ، از بین ببرد. یکی از بزرگترین مزایای تأمین آب شهری، این واقعیت است که آب ضد عفونی شده است تا اطمینان حاصل شود که از مصرف آن بی خطر است. متأسفانه، ضد عفونی کردن آب معمولاً به این معناست که منبع آب شهری کلر را به آب اضافه می کند، اما بندرت آنها را به بیرون برمی گرداند. به همین دلیل، بسیاری از افراد یک سیستم اسمز معکوس دریافت می کنند که دارای پیش فیلتر کربن است تا بتواند کلر را از آب آنها خارج کند.

این اغلب گزینه ای بهتر از نصب فیلتر کربن درون خطی بزرگ است که تعویض آن دشوارتر است و از آنجا که یک سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس نیز به آنها آب آشامیدنی با کیفیت بهتری می دهد، اغلب گزینه مناسبی است.

تأمین کنندگان آب شهری به طور معمول هیچ کاری برای حذف سدیم از آب شما انجام نمی دهند. همه ما می دانیم که در رژیم های غذایی معمول ما سدیم زیادی مصرف می کنیم، اما اکثر مردم نمی دانند که حتی اگر آب خود را از یک منبع آب شهری دریافت کنید، مقدار بسیار زیادی سدیم در آب شما وجود دارد. فقط به این دلیل که آب شما از یک منبع آب شهری تأمین می شود به این معنی نیست که به طور صحیح تصفیه شده است تا آب شما سالم باشد.

نصب یک سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس ساده نه تنها کلر را از آب شهری شما خارج می کند بلکه باعث کاهش تعداد مواد جامد محلول و سدیم از آب شما نیز می شود.

حتی اگر آب شرب شما طعم شور نداشته باشد، میزان سدیم موجود در آن می تواند بسیار بالاتر از آنچه فکر می کنید باشد.

به عنوان مثال، بسیاری از مارک های آب بطری دارای (TDS (Total Solid Dissolution Solids در حدود عدد 40 هستند، و آب شهری شما می تواند قبل از آنکه طعم شور را در آب خود تشخیص دهید ، TDS را تا 500 بخواند.

اگر مطمئن نیستید که آب شما در کل مواد جامد محلول زیاد است، می توانید به راحتی آب آشامیدنی خود را با استفاده از TDS Meter آزمایش کنید .

TDS متر

هم چاههای خصوصی و هم منابع آب شهری می توانند در آنها سدیم بیش از حد داشته باشند، بنابراین فکر نکنید که فقط به این دلیل که آب خود را از یک منبع آب شهری دریافت می کنید که تصفیه شده است تا سطح سدیم موجود در آن پایین بیاید، زیرا سدیم آن بیشتر از حد ممکن است. 

برای خارج کردن مواد جامد محلول از منبع آبرسانی شهری نیاز به یک سیستم اسمز معکوس بسیار بزرگ است. خرید بسیار گران قیمت و حفظ آن بسیار گران خواهد بود.

اما هزینه سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس مسکونی برای یک خانه واحد حداقل و هزینه نگهداری آن بسیار مناسب است.

آیا در آب آشامیدنی خود فلوراید می خواهید؟

فلوراید بخش مهمی از رشد دندان در حال رشد کودک است و مسواک زدن دندان کودک با خمیر دندان فلوراید راهی عالی برای ارتقاء بهداشت دهان و دندان خوب برای کودک در حال توسعه است، اما این بدان معنی نیست که شما می خواهید آن را در آب خود داشته باشید.

قرار دادن فلوراید در منابع آب شهری برای کمک به حفظ دندان های سالم در بسیاری از مناطق جهان بسیار رایج است، اما اگر ایده نوشیدن فلوراید برای شما خیلی جذاب نیست، ممکن است سیستم اسمز معکوس دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

با استفاده از حتی یک سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس ساده، می توان فلوراید را از آب آشامیدنی شما خارج کرد .

آب شهری به معنای آب نرم نیست و نرم کننده آب می تواند به معنای سدیم اضافی در آب شما باشد.

اگرچه یک سیستم اسمز معکوس بیشتر برای از بین بردن مواد جامد محلول مانند سدیم از آب شما است و برای نرم کردن آب شما نیست، اما آبهای شهری اغلب نرم نیستند و به همین دلیل ممکن است شما به نرم کننده آب احتیاج داشته باشید.

از آنجا که یک نرم کننده آب از نمک استفاده می کند تا مواد معدنی سخت بر روی رزین نرم کننده آب از بین ببرد، یک نرم کننده آب پس از انجام بازسازی مقدار مواد معدنی سدیم را به آب شما اضافه می کند.

اگر آب شما بسیار سخت است و یا خانواده پرجمعیتی دارید که از مقدار زیادی آب استفاده می کنند، ممکن است نرم کننده آب شما در اکثر مواقع احیا شود و سدیم را به آب شما بیفزاید.

بنابراین، مهمتر از همه مزایای دیگر داشتن سیستم اسمز معکوس در هنگام داشتن آب شهری، کاهش سدیم در صورت داشتن نرم کننده آب باید مورد توجه باشد زیرا آب که از منبع آب شهری خود دریافت می کنید سخت است.

شما هرگز نمی دانید چه چیزی در آب شهری شما قرار دارد.

به طور کلی، تأمین کنندگان آب شهری فقط از مقدار صحیح مواد شیمیایی برای اطمینان از سالم بودن آب آشامیدنی خود استفاده می کنند. کلر به عنوان ضددر نظر داشته باشید که عفونی کننده به آب شهری اضافه می شود و یک روش ضد عفونی محسوب می شود.

اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که یک منبع آب شهری بتواند از مواد شیمیایی دیگری برای ضدعفونی کردن آب استفاده کند و تأمین کنندگان آب شهری هنگام نگرانی از آلودگی منبع آب می توانند مقدار زیادی از این ضد عفونی کننده ها را اضافه کنند.

آب آشامیدنی اسمز معکوس قادر است لیست بسیار طولانی از مواد شیمیایی و سایر ناخالصی هایی را که ممکن است در آب شهری شما وجود داشته باشد حذف کند، بنابراین باید در نظر داشته باشید که این بدان معنی نیست که فقط به دلیل داشتن منبع آب شهری، استفاده از سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس برای خانه شما ضروری نباشد.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial