4 عاملی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید در نظر بگیرید

دستگاه تصفیه آب خانگی

4 عاملی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید در نظر بگیرید

بازار پر از انواع مختلف تصفیه آب است. دستگاه تصفیه آب از فیلترهای ساده آب تا تصفیه کننده های پیشرفته با استفاده از فناوری غشایی برای تصفیه و به دنبال آن ضد عفونی با فیلترهای لامپ UV متغیر است.

این سؤال پیش می آید که آیا استفاده از دستگاه تصفیه آب برای خانه شما لازم است؟ در اینجا 4 عامل مهم وجود دارد که شما باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید:

کیفیت آب

اگر آب خانه شما از نظر TDS بالا باشد، نشان دهنده این است که سختی و شوری دارد ، RO بهترین انتخاب برای خانه شما است. RO دارای غشایی نیمه نفوذ پذیر است که دارای اندازه منافذ میکرون 0.0005 است. چنین منافذ ریز می توانند ریزترین نمک حل شده، فلزات سنگین و ناخالصی ها را از بین ببرند.

برای مناطقی که آب مورد استفاده خانه نرم است و دارای TDS در حد مجاز است، فیلترهای فعال شده با کربن می توانند به خوبی کار کنند.

آلودگی

باکتری ها، نیترات، سموم دفع آفات و سرب به احتمال زیاد آلاینده هایی که دارای اثرات سلامتی در آب هستند وجود دارد. میزان آلودگی های موجود در آب در هر آزمایشگاهی قابل آزمایش است. اگر آب مورد نیاز منزل شما از نظر میکروب و آلودگی زیاد باشد، فیلتراسیون RO مبتنی بر اشعه ماوراء بنفش می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. اثر اشعه ماوراء بنفش آب را تابش می کند و به سلول های باکتری ها و ویروس ها نفوذ می کند و توانایی تولید مثل آنها را از بین می برد. این موجودات قادر به تکثیر و در نهایت مردن نیستند. غشای RO این میکروب ها و آلاینده های مرده را از آب خارج کرده و آن را برای مصرف مناسب می کند.

فشار آب

هر دو فیلتر UV و RO برای تأمین آب، نیاز به فشار آب ورودی خوبی دارند. اگر جریان آب ورودی فشار کافی نداشته باشد، فیلتر RO بهینه کار نمی کند. بنابراین اگر فشار آب تأمین شده به منزل شما کافی نیست ( اما به شرط این که آب نرم باشد و در ناخالصی کمتر باشد ) بهتر است به سراغ دستگاه های تصفیه کربن فعال بروید اما اگر آب از نظر TDS و آلودگی زیاد است، به دنبال دستگاه تصفیه RO بروید. برای افزایش فشار می توانید پمپ را به واحد فیلتراسیون RO وصل کنید.

برق

اگرچه فیلتراسیون RO و UV فن آوری های تصفیه آب پیشرفته هستند ، اما یک مشکل بزرگ این است که برای کار به برق نیاز دارند. این بدان معنی است که اگر منبع تغذیه خانه شما متناقض باشد، آنها نمی توانند مفید باشند. بنابراین اگر در مناطقی زندگی می کنید که منبع برق نامناسب باشد، به دنبال دستگاه های تصفیه کربن فعال باشید.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial