آب یونیزه قلیایی چیست؟

آب قلیایی

آب یونیزه قلیایی چیست؟

آب یونیزه قلیایی آبی است که دارای سطح pH بالاتر از آب معمولی است ، به همین دلیل به آن قلیایی می گویند. در حالی که آب لوله کشی معمولی دارای PH 7 است ، که طبیعی در نظر گرفته می شود ،آب قلیایی دارای PH سطح   8 تا 9 است. PH کمتر از 7 اسیدی خواهد بود.

آیا آب قلیایی بهتر از آب معمولی است که همه می نوشند؟

به دلیل ماهیت قلیایی بودن آن ، برخی معتقدند که می تواند به خنثی سازی اسید در بدن کمک کند. شایع ترین دلایل تغییر سطح pH در بدن اغلب ناشی از بیماری ها است و اگرچه بیماری مانند دیابت باعث اسیدی شدن خون می شود ، اما مشکلات کلیوی باعث قلیایی شدن آن می شود. انتخاب شما در مصرف غذا همچنین می تواند بر سطح pH تأثیر بگذارد.

آب قلیایی

 از کجا آمده است؟

شرکت هایی هستند که آب قلیایی را برای مصرف بسته بندی و می فروشند اما بسیاری از مردم در مورد منبع کنجکاو هستند.

انواع مختلفی از آب قلیایی وجود دارد. می توانید آب قلیایی طبیعی را از جاهایی که آب مواد معدنی جمع می کند ، مانند چشمه هایی که آب از سنگ عبور می کند ، دریافت کنید. همچنین می توانید آب قلیایی خود را با مخلوط کردن آب لیمو و یا جوش شیرین تهیه کنید تا قلیایی شود.

با این حال، بیشتر شرکت های تولیدی فرآیند تولید خود را از طریق فرآیند معروف به الکترولیز انجام می دهند. از یونیزرهای آب برای بالا بردن PH آب معمولی استفاده می شود که باعث قلیایی شدن آن می شود. سپس برق برای جداسازی مولکولهای موجود در آب اعمال می شود و بدین ترتیب آب قلیایی جدا از آب اسیدی بدست می آید.

یکی دیگر از روش های قلیایی کردن آب، استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به همراه فیلتر قلیایی یا فیلتر مینرال است. سیستم اسمز معکوس قادر است ذرات ناخالصی و آلودگی های احتمالی، نیترات و نیتریت، کلر و ترکیبات کلر، بو، طعم و مزه نامطبوع آب را حذف کرده و سختی آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و آب تصفیه شده توسط غشای ممبران بعد از عبور از فیلتر قلیایی یا فیلتر مینرال کلیه املاح مفید و مورد نیاز بدن را به آب بر می گرداند و یک آب قلیایی با املاح مفید برای بدن تحویل می دهد.

آیا این آب برای بدن مفید است

اینکه آیا آب قلیایی برای بدن مفید است یا خیر دائما در حال بحث است. مطالعه ای در سال 2012 نشان داد که چگونه نوشیدن آب قلیایی می تواند به غیرفعال شدن پپسین کمک کند ، آنزیمی که مسئول بازتاب اسید است. یک مطالعه اخیر همچنین نشان داد که چگونه شرکت کنندگان پس از نوشیدن آب قلیایی بلافاصله پس از یک تمرین شدید ، اختلاف معنی داری در ویسکوزیته کل بدن دارند. آب به بهبود گردش خون کمک می کند که اکسیژن رسانی را در بدن افزایش می دهد.

این مطالعات و موارد دیگر موجبات اعتقادات مختلفی در مورد اینکه چرا مردم باید آب قلیایی بیشتری مصرف کنند ، شده است. جدا از کاهش سطح اسید در بدن ، همچنین نشان داده است که به بهبود متابولیسم ، کمک به هضم غذا ، افزایش انرژی و پیری آرام کمک می کند.

نتیجه

اگرچه تحقیقات جامع زیادی برای اثبات ادعای میزان سود آب قلیایی برای بدن وجود ندارد ، اما تاکنون نمی توان تأثیر آن را کاملاً رد کرد. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که قلیایی بودن بیش از حد می تواند علائمی مانند حالت تهوع ، استفراغ ، لرزش دست ، گیجی و گزگز ایجاد کند. بنابراین ، در حالی که آب قلیایی می خورید ، مراقب باشید که آن را متوسط ​​نگه دارید.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial