فواید نوشیدن آب قلیایی در بدن

فواید آب قلیایی

فواید نوشیدن آب قلیایی در بدن

آب قلیایی دارای سطح pH 8 تا 9 است، که بالاتر از آب معمولی شیر است که در PH خنثی 7 باشد. همچنین حاوی مواد معدنی قلیایی است و نشان داده شده است که مزایای سلامتی بیشتری نسبت به آب معمولی دارد. برخی از فواید نوشیدن آب قلیایی در بدن عبارتند از:

سلامت استخوان را بهبود می بخشد

آب قلیا حاوی مواد معدنی است مانند کلسیم ، پتاسیم و منیزیم ، همه به بهبود سلامت استخوان کمک می کنند. ثابت شده است که افزایش اسیدیته باعث از بین رفتن استخوان می شود ، زیرا خطر پوکی استخوان را افزایش می دهد. نوشیدن آب قلیایی میزان اسیدیته در بدن را کاهش می دهد ، که در نتیجه جذب استخوان کاهش می یابد در حالی که جذب مواد معدنی را بهبود می بخشد.

ریفلاکس اسید را تسکین می دهد

علائم ریفلاکس اسید را می توان با نوشیدن آب قلیایی به دلیل افزایش pH حاصل از قلیایی که محتوای اسیدی سیستم گوارش را خنثی می کند ، کاهش داد. همچنین به غیرفعال کردن پپسین – آنزیمی که بیشترین آسیب را در ریفلاکس اسید می زند کمک می کند. ریفلاکس اسیدی مداوم می تواند به یک بیماری دیگر معروف شود که به آن بیماری ریفلاکس معده یا مری یا ریفلاکس معده یا مری ریفلاکس گفته می شود. با مصرف آب قلیایی می توان خطر این را کاهش داد. با این حال ، باید با اعتدال مصرف شود ، زیرا آنزیم های معده به یک دلیل وجود دارند و نباید کاملا غیرفعال شوند.

دارای خاصیت فوق العاده آبرسانی است

در مقایسه با آب شیر معمولی ، آب قلیایی دارای خواص فوق العاده آبرسانی است ، به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می دهند آن را بلافاصله بعد از یک تمرین یا یک فعالیت شدید بنوشند. آب قلیا حاوی مولکول های آب کوچکتری است که به راحتی توسط سلول های شما جذب می شوند ، که به شما کمک می کند تا سریعتر هیدراته بمانید.

از دیگر فواید آب قلیایی در بدن، افزایش ایمنی می شود

آب قلیا به کاهش pH در بدن کمک می کند ، که به نوبه خود میزان اسیدیته را کاهش می دهد و از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند. افزایش اسیدیته می تواند توسط عوامل مختلفی از جمله استرس ، رژیم غذایی نامناسب و سموم محیطی ایجاد شود که همه آنها بر عملکرد سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند. این اسیدیته را می توان با افزودن قلیایی بیشتر برای تثبیت pH خنثی کرد ، که به نوبه خود باعث افزایش ایمنی و کاهش خطر بیماری ها می شود.

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس و فیلتر قلیایی را می‌توانید از فروشگاه تصفیه آب گوارا خریداری نمایید.

در حالی که آب قلیایی فواید زیادی دارد ، توصیه می شود فقط در مقادیر متوسط ​​مصرف شود. برای داشتن سلامتی کاملاً بهبود یافته و بهترین استفاده از آب قلیایی ، رژیم غذایی خود را به طور کلی بهبود بخشید و میزان اسید را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial