مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب چیست و چگونه کار می کند؟

مخزن دستگاه تصفیه آب

مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم های اسمز معکوس از مخازن تحت فشار برای ذخیره آب تصفیه شده تا زمان مصرف آب استفاده می کنند. مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس همچنین با روشن و خاموش کردن سیستم به دلیل پر شدن مخزن با آب و افزایش فشار، سیستم RO را کارآمد نگه می دارد.

مخزن دستگاه تصفیه آب چیست؟

مخزن اسمز معکوس  به صورت یک مخزن تحت فشار آب طراحی شده و مناسب استفاده در زیر سینک می باشد. مخزن اسمز معکوس مخزن ذخیره ای است و جمع آوری آب به تدریج توسط غشای اسمز معکوس تصفیه می شود. روند تصفیه اسمز معکوس روند کندی است. به دلیل کندی سرعت تصفیه آب توسط دستگاه، مخزن ذخیره برای این امردرنظر گرفته شده است ، بنابراین، هنگامی که می خواهید خودتان یک لیوان آب ازدستگاه بردارید می توانید به آب زیادی دسترسی فوری داشته باشید.

مخزن دستگاه تصفیه آب چگونه کار می کند؟ 

مخازن اسمز معکوس از فشار هوا برای انتقال آب از مخزن به شیر آب اختصاصی بالای سینک شما استفاده می کنند. مخازن اسمز معکوس  هیدرو پنوماتیک هستند، به این معنی که مخزن نه تنها آب بلکه هوای تحت فشار را نیز در خود نگه می دارد. مخازن ذخیره سازی هیدرو پنوماتیک بدون نیاز به کمک پمپ تقویت کننده قادر به تأمین سریع آب وذخیره آب تحت فشار هستند .

درون مخزن اسمز معکوس هم یک محفظه هوا و هم یک محفظه آب وجود دارد که توسط یک لایه در مرکز تقسیم می شود. اگرچه آب فشرده نمی شود، هوا می خواهد. از آنجا که مخزن سیستم اسمز معکوس آب را درون مخزن ذخیره می کند، وزن آب شروع به فشرده سازی محفظه هوا می کند. به عنوان کمپرسور هوا ، این فشار همچنان ادامه خواهد یافت. هنگامی که شیر آب خود را باز می کنید، این فشار هوا آب را از مخزن و از طریق شیر آب خود بیرون می آورد. اگر درقسمت زیرین مخزن  هوا نباشد، مخزن با آب پر می شد اما بدون کمک چیزی مانند پمپ ، قادر به انتقال آن به هر جایی نبود. مخازن ذخیره سازی هیدرو پنوماتیک به شما امکان می دهد سیستم تحویل بدون پمپ برقی داشته باشید.

چرا مخازن دستگاه تصفیه آب مهم هستند؟

مخزن اسمز معکوس دو عملکرد بسیار مهم در زمینه سیستم RO به عنوان یک کل ارائه می دهد. در درجه اول ، مخزن هر زمان که بخواهید به شما آب می دهد. اما عملکرد ثانویه برای عملکرد سیستم از اهمیت کمتری برخوردار نیست. مخزن اسمز معکوس فشار را در کل سیستم اسمز معکوس حفظ می کند و با نظارت بر فشار خط ، چرخه روشن / خاموش سیستم را فعال می کند. سیستم اسمز معکوس مجهز به یک سوئیچ فشار بالا است که وقتی مخزن پر از آب شد تولید آب را متوقف می کند.اگر سیستم هنگام پر کردن مخزن به طور خودکار خاموش نشود، آب همچنان از طریق غشای ارسال شده و تخلیه ادامه می یابد.

ظرفیت مخزن دستگاه تصفیه آب چقدر است؟

ظرفیت  واقعی مخزن RO با ظرفیت گالنی که شرکت سازنده مخزن عنوان میکند متفاوت می باشد. هنگامی که برروی مخزن برچسب  4.5 گالن زده شده است ، به کل حجم خالی مخزن اشاره دارد. اما، فضای داخلی این مخازن توسط تیوپ و هوا فلزی، نه تنها آب به دو قسمت تقسیم  شده است. بنابراین ، این مخزن 4.5 گالن در واقع حدود 2.5-3 گالن آب را در خود نگه می دارد. علاوه بر این، مقدار دقیق آب مخزن قادر به نگه داشتن با توجه به فشار آب ورودی به مخزن و تنظیمات موجود در سوییچ فشاربالا متفاوت خواهد بود.

چگونه می توانم فشار مخزن دستگاه تصفیه آب خود را تنطیم کنم؟ 

اگر مخزن اسمز معکوس شما فشار خود را از دست داده است، می توانید به راحتی با یک پمپ هوا، فشار را به مخزن اضافه کنید. شیر هوا در مخزن RO ، شیر شرودر نامیده می شود و همان دریچه ای است که در لاستیک دوچرخه خود پیدا خواهید کرد. قبل از تنظیم فشار مخزن RO، شیر آب را باز کرده و تمام آب را از مخزن تخلیه کنید. اگر مخزن شما به طور کامل فشار را از دست داده است، درپوش پوشاننده شیر را شل کنید و با استفاده از پمپ هوا، هوا را داخل مخزن کنید تا آب بیرون بیاید. پس از تخلیه مخزن، فشار خود را ادامه دهید تا به حدود 7 psi برسید. این شارژ استاندارد توصیه شده برای بیشتر مخازن اسمز معکوس است. شما می توانید با استفاده از فشارسنج این کار را کنترل کنید . مراقب باشید مخزن خود را بیش از حد تحت فشار قرار ندهید.

چرا مخزن دستگاه تصفیه آب من فشار را از دست می دهد؟ 

با گذشت زمان هوا از مخزن خارج می شود و باعث می شود مخزن ذخیره بار فشار خود را از دست داده و سرعت جریان آب شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد. این یک اتفاق طبیعی است و به مرور زمان برای هر مخزن اتفاق می افتد. اگر دیگر در شیر آب، آبی دریافت نمی کنید و معتقدید مخزن شما فشار را از دست داده است ، انجام آزمایش سریع عیب یابی همیشه عاقلانه است. مخزن ذخیره سازی را جدا کرده و سیستم اسمز معکوس را اجرا کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم قادر به تولید آب است. سپس مخزن را بلند کرده و وزن آن را تست کنید. اگر مخزن شما سنگین و پر از آب باشد ، و سیستم RO شما هنوز هم قادر است آب را به صورت جدا شده از مخزن فیلتر کند، این به طور معمول بدان معنی است که مخزن بار هوای خود را از دست داده است. آموزش تنظیم فشار هوای درون مخزن

آیا فشار بیشتر به مخزن دستگاه تصفیه آب باعث افزایش فشار آب من خواهد شد؟ 

خیر ، افزودن فشار بیشتر به مخزن صرفاً باعث کاهش ظرفیت مخزن شما خواهد شد. تنظیم فشار پیشنهادی برای مخزن ذخیره اسمز معکوس 7-10 psi است. اگر فشار بیشتری نسبت به آن به مخزن اضافه کنید، به میزان قابل توجهی میزان آب مخزن را محدود می کنید. هنگامی که فشار مخزن به 2/3 از فشار خط برسد، سیستم اسمز معکوس تولید آب متوقف خواهد شد. اگر 2/3 فشار خط شما 40 psi باشد و مخزن خود را تا 20 psi پمپ کنید، آن خاموش شدن بسیار سریعتر اتفاق می افتد و آب کمتری در اختیار شما خواهد بود.

چه موقع نیاز به تعویض مخزن دستگاه تصفیه آب خود دارم؟

اگر مخزن ذخیره اسمز معکوس خود را تنظیم کنید و آب هنوز از شیر آب خارج نشود، نشانه خوبی است که زمان آن است که مخزن را تعویض کنید. اگر هنگام آزمایش فشار هوا، آب از شیر شرودر خارج می شود، این بدان معنی است که دیافراگم درون مخزن سوراخ شده است. این یک مشکل قابل ترمیم نیست و شما مجبور به خرید یک مخزن جدید هستید.

با این حال، به طور کلی، مخازن اسمز معکوس به مدت طولانی قابل استفاده هستند. آنها معمولاً به مدت 5 سال ضمانت می شوند، اما بیشتر آنها فراتر از آن کار خود را ادامه می دهند. معمولاً نیاز به مخزن، زودتر از ده سال نیست.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial