شرکت داو آمریکا و با نام تجاری فیلمتک

شرکت داو آمریکا و با نام تجاری فیلمتک

شرکت داو آمریکا و با نام تجاری فیلمتک

شرکت DOW داو آمریکا و با نام تجاری فیلمتک ، یک شرکت تولید مواد و محصولات شیمیایی در ایالات‌متحده آمریکاست که در سال ۱۸۹۷ میلادی تأسیس شد. یکی از فعالیت‌های این شرکت بین‌المللی، تولید فیلترهای اسمز معکوس برای تصفیه آب در همه ابعاد خانگی و صنعتی است. این شرکت ممبران‌های اسمز معکوس خود را با نام تجاری Filmtec (فیلمتک) به بازار عرضه می‌کند. امروزه کیفیت فوق‌العاده فیلترهای ممبران اسمز معکوس Filmtec در کنار طول عمر بالا و بالاترین قابلیت ممکن در تصفیه آب، آن‌ها را به محبوب‌ترین فیلترهای ممبران RO در دنیا بدل کرده است و سالانه میلیون‌ها فیلتر اسمز معکوس Filmtec توسط این شرکت تولید می‌شود. محبوبیت این فیلترها به حدی است که هزاران شرکت تولیدکننده فیلتر ممبران سعی در تولید تقلبی این فیلتر دارند؛ بنابراین برای خرید فیلتر ممبران اسمز معکوس Filmtec اصل باید به‌شدت مراقب کلاه‌برداری افراد سودجو بود.

بررسی ساختار شیمیایی ممبران فیلمتک

ممبران فیلمتک یک ممبران مرکب لایه‌نازک (Thin-film Composite) است که از سه لایه تشکیل شده است؛ یک شبکه پلی‌استری به‌عنوان لایه پشتیبان (Supporting Layer)، یک لایه میانی متخلخل از جنس پلی‌سولفون و یک لایه بسیار نازک حائل از جنس پلی آمید که به‌عنوان لایه بالایی استفاده می‌شود. هرکدام از این لایه‌ها وظیفه خاصی را در تصفیه آب به عهده دارند.

شرکت داو آمریکا و با نام تجاری فیلمتک

ممبران‌های فیلمتک از پلی آمیدهای آروماتیکی که از ۱ و ۳ فنیلن دی آمین و سه-اسید کلرید بنزن تشکیل شده است، ساخته می‌شوند. این فرمول شیمیایی سبب مقاومت فوق‌العاده ممبران و نیز ساختار مستحکم آن به دلیل وجود پلیمرهایی شامل کربوکسیلیک اسید و آمین‌های آزاد خنثی در سطوح مختلف می‌شود. مقاومت شیمیایی ممبران فیلمتک باعث افزایش طول عمر آن و سهولت فرآیند شست‌وشوی ممبران شده است.

لایه پشتیبان صفحات ممبران از یک شبکه بافته‌نشده (non-woven) ساخته شده که برای تأمین سطحی مستحکم و درعین‌حال نرم و بدون حضور الیاف سست تعبیه شده است. چون این شبکه پلی‌استری بسیار نامنظم و متخلخل است نمی‌تواند به‌تنهایی زیرلایه مناسبی برای لایه حائل جداکننده نمک باشد؛ بنابراین از یک لایه از جنس پلی سولفون که بر روی شبکه پلی‌استری نشانده شده است به‌عنوان لایه میانی صفحات ممبران استفاده می‌شود.

اندازه حفرات لایه پلی سولفونی در حدود ۱۵۰ آنگستروم (۱۵۰۰ نانومتر) است. لایه حائل پلی آمیدی نیز چیزی در حدود ۲۰۰۰ آنگستروم ضخامت دارد ولی بااین‌وجود به دلیل وجود لایه‌های پشتیبان پلی سولفونی و پلی‌استری توانایی مقاومت در برابر فشارهای بسیار زیاد را دارد. ترکیب شبکه پلی‌استری و لایه پلی سولفونی برای دست‌یابی به شار آب خروجی زیاد در فشار بالا بهینه شده است.

دلیل ضخامت بسیار کم لایه حائل این است که ممبران در برابر تنش‌های مکانیکی و تخریب‌های شیمیایی مقاومت بالایی داشته باشد.

مزایای فیلتر اسمز معکوس Filmtec

بالاترین میزان تصفیه آب

فیلتر ممبران اسمز معکوس Filmtec بالاترین میزان جداسازی را در میان فیلترهای ممبران RO دستگاه تصفیه آب خانگی داراست.

طول عمر بالا

ممبران Filmtec از جنس پلی آمید ساخته شده و تعداد دورهای بیشتری نسبت به محصولات مشابه دارد که باعث مقاومت بیشتر و طول عمر بالاتر آن می‌شود.

استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در تولید ممبران

شرکت DOW به‌عنوان سازنده فیلترهای Filmtec، بهترین شرکت سازنده فیلترهای اسمز معکوس در دنیاست که از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای ساخت فیلتر ممبران استفاده می‌کند.

کاهش میزان مصرف آب

استفاده از ممبران اسمز معکوس Filmtec سبب افزایش میزان بازیابی آب و کاهش میزان فاضلاب تولیدی دستگاه تصفیه آب خانگی شده که موجب کاهش مصرف آب نیز می‌شود.

برند معتبر

برند Filmtec، معتبرترین برند موجود در دنیا برای فیلترهای ممبران اسمز معکوس است.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial