آیا اسمز معکوس pH آب را تغییر می دهد؟

آیا اسمز معکوس pH آب را تغییر می دهد؟

آیا اسمز معکوس pH آب را تغییر می دهد؟ 

من تا به حال برخی از مردم به من گفته اند که نگران نوشیدن آب تصفیه شده با سیستم اسمز معکوس هستند زیرا شنیده اند که روند اسمز معکوس PH آب را تغییر می دهد که باعث اسیدی شدن آب می شود و به همین دلیل نوشیدن آن ها نا امن بود. بله، اسیدی است، اما تا حدی نیست که مضر باشد.

 

از آنجا که فرآیند اسمز معکوس مواد معدنی موجود در آب را از بین می برد و اسید را خنثی می کند، اسمز معکوس باعث کاهش pH آب به دلیل وجود اسید کربن زیاد در آب پس از فیلتر شدن در آب می شود.

این ممکن است کمی نگران کننده به نظر برسد، اما کاهش pH آب اسمز معکوس هنوز نسبت به بسیاری از نوشیدنی های دیگری که هر روز می نوشیم کمتراست.

 pH آب آشامیدنی هنگام عبور از سیستم اسمز معکوس چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که از قبل می دانید، اسمز معکوس فرآیند از بین بردن یک چیز از چیز دیگر است. و در مورد سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس، ما مواد جامد محلول را از آب خارج می کنیم.برخی از این مواد جامد محلول در آب مانند کلسیم، به خنثی کردن اسید بیش از حد در آب کمک می کنند. پس از حذف این مواد معدنی خنثی کننده اسید، دیگر اسید موجود در آب خنثی نمی شود و بنابراین آب اسیدی خواهد شد. به عبارت دیگر ، pH آب زیر 7.0 خواهد بود که pH آب است که خنثی تلقی می شود. نه اسیدی و نه قلیایی.

وقتی اسمز معکوس مواد معدنی را که می تواند اسید موجود در آب را خنثی کند، از بین می برد، تهاجمی تر می شود و با سایر موادی که با آنها تماس می گیرید راحت تر واکنش نشان می دهید. آب در تماس با گازهای موجود در هوا واکنش نشان می دهد و می تواند خصوصیات آب را تغییر دهد. همانطور که می دانید از در تماس قرار گرفتن آب با هوا، متداولترین گاز موثر در اسیدی شدن آب اسمز معکوس که به عنوان دی اکسید کربن شناخته می شود، آشنا هستید.

با عبور آب از غشای اسمز معکوس، در حالی که مولکول های آب قادر به عبور از آن هستند، مواد معدنی عبور نمی کنند و توسط غشا گرفته می شود. ولی گازهای محلول در آب نیز قادر به عبور هستند و بدون وجود مواد معدنی کاهنده اسید موجود در آب، گازهایی مانند دی اکسید کربن موجود در هوا با آب اسمز معکوس واکنش نشان می دهند و اسیدهای کربولیکی ایجاد می کنند که pH آب را پایین می آورد.

این که میزان pH آب هنگامی که روند اسمز معکوس را پشت سر بگذارد، چقدر کاهش می یابد، بستگی به این دارد که چه مقدار کانی کاهش دهنده اسید در طی فرایند برداشته شود.

pH آب تصفیه شده اسمز معکوس از یک سیستم به سیستم دیگر متفاوت خواهد بود، اما تقریباً در همه موارد ، آب فقط با pH 5/5 یا بالاتر کمی اسیدی خواهد بود.

آیا تغییرPH آب اسمز معکوس خطرناک است؟

آب اسیدی به خودی خود می تواند ناسالم تلقی شود زیرا می تواند لوله کشی و لوازم خانگی و سایر مواد مانند فلزات و مواد معدنی را خراب کند. وقتی آب اسیدی با فلزاتی که با آن تماس پیدا می کند، فاسد می شود، عناصر موجود در فلزات، داخل آب می شود  و شما آن را می نوشید که می تواند برای سلامتی مضر باشد.

اما آبی که از یک سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس تولید می شود، اگرچه اسیدی است، اما تصفیه شده است به طوری که هرگونه آلودگی های ناسالم که ممکن است در آب وجود داشته باشد را حذف می کند و آب سالم وگوارا در اختیار شما قرار می دهد.

بیایید نگاهی بیندازیم که چرا آب اسمز معکوس اسیدی است و میزان اسیدی آن در مقایسه با سایر موارد در رژیم غذایی روزمره ما چگونه است؟

بیایید بگوییم که شما روز خود را با یک فنجان قهوه شروع می کنید، درست مثل اکثر ما. آن لیوان قهوه دارای pH تقریباً 4 است که بسیار اسیدی تر از متوسط ​​آب اسمز معکوس است.

ناهار می آید و شما برای یک همبرگر و نوشابه می روید. خوب ، آن نوشابه دارای pH تقریباً 2.5 است، از نظر اسیدی تر از هر آب اسمز معکوس که تاکنون دیده ام.

اواسط بعد از ظهر و احساس خشکی می کنید بنابراین برای انتخاب سریع به یک نوشیدنی ورزشی می رسید. آن نوشیدنی ورزشی دارای pH تقریباً 2.9 است.

بنابراین می بینید که اگرچه آب اسمز معکوس اسیدی است، اما تقریباً به اندازه سایر نوشیدنی ها و به طور کلی اسیدی نیست و از نظر بیشتر آب معمولی شیر آب برای شما بسیار سالم تر است.

همچنین، بدن شما دائما در حال متعادل کردن pH خود است. بدن انسان تمایل به نگه داشتن pH بسیار ثابت 7.4 دارد که به راحتی غیر اسیدی است اما در عین حال نه خیلی قلیایی.

به محض اینکه هر غذایی یا نوشیدنی با بزاق داخل دهان تماس برقرار کند، pH توسط بدن شما متعادل می شود. و حتی اسیدی ترین و اساسی ترین غذاها برای معده شما مطابقت ندارند و pH بسیار ثابت آنها فقط 2 است.

چگونه می توان آب اسمز معکوس خود را قلیایی کرد؟

در حالت ایده آل، بهترین راه برای معکوس کردن اثرات اسیدی آب اسمز معکوس، قرار گرفتن در معرض آب در برابر مواد معدنی است که اسید را خنثی می کند دقیقاً مانند قبل از طی کردن فرایند اسمز معکوس.

خوب، اگر فقط مواد معدنی مفید را به داخل آب بیفزاییم و جامداتی را که نمی خواهیم در آب حل کنیم، حل کنیم. کلسیم یک ماده معدنی خنثی کننده اسید طبیعی است که برای سلامتی و رفاه ما نیز مفید است. از فیلتر مینرال می توان به راحتی با آب آشامیدنی اسمز معکوس استفاده کرد تا به افزایش pH آب کمک کند.

من توصیه می کنم از یک فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی استفاده کنید.

 فیلتر Mineral جهت حفظ مواد معدنی مفید و مورد نیاز بدن مانند منیزیم, کلسیم, بی کربنات و  منگنز کاربرد دارد و هچنین تلخی آب تصفیه شده را بهبود می دهد. همچنین قرار دادن فیلتر مواد معدنی یا فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب باعث افزایش برخی مواد معدنی شده و ضمن بهبود کیفیت آب شرب، طعم و مزه آب بهتر شده و با ذائقه مصرف کننده سازگارتر است.

 فیلتر قلیایی یون های کلسیم CA+ ، پتاسیم K+ ، منیزیم MG+ را به آب اضافه می کند که علاوه بر خواص بیشمار، باعث دلپذیرتر شدن طعم آب می شود. یون های اضافه شده به طور ۱۰۰ % جذب بدن می شوند. فیلتر قلیایی درجه قلیاییت آب  PH را حدود یک واحد افزایش می دهد. استفاده از آب قلیایی، نوسانات PH بدن را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهند که آب قلیایی باعث جذب بیشتر اکسیژن در بدن می شود.

فرآیند اسمز معکوس به خودی خود pH آب را تغییر نمی دهد، اما مواد معدنی که از آب خارج می شود، باعث کاهش PH آب می شود که استفاده از دستگاه های تصفیه آب 6 مرحله ای یا 7 مرحله ای بخاطر استفاده از فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی می تواند pH آب را با اضافه کردن مواد معدنی مفید بالا ببرد.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

2 دیدگاه برای “آیا اسمز معکوس pH آب را تغییر می دهد؟

 1. نورزیه محمدی گفته:

  خوب این قدر ک تعریف فرموده به هرجا که باآب تصفیه شده باید صورت را شوست،مفید است یک سوال آب ک قلیایی باشه. یا تیزاب و یا مواد معدنی داشته باشه مضر نیست برای شوستن پوست خودم امتحان کردم خیلی بو بود صورتم خاریشت گرفت و درد

  • فلاح گفته:

   سلام و درود
   وقتی صحبت از قلیایی شدن آب با اضافه کردن فیلتر مینرال یا فیلتر آلکالین می شود به این معنی است که چون ممبران، املاح آب رو کم می کنه و حالت اسیدی به آب میده که با استفاده از این فیلتر ها و یا استفاده از شیر میکس، ph آب رو متعادل میکنه و هیچ ضرری به مصرف کننده وارد نمی کنه. درخواستی که دارم در صورت امکان، مقاله رو با دقت تر مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial