وجود آب آشامیدنی تازه یک امکانی است که بیشتر ما در خانه های خود از آن لذت می بریم. با این وجو، آب مستقیماً از شیر آب ممکن است انتظارات یا استانداردهای آب آشامیدنی شما را برآورده نکند. شاید آب شیر شما طعم بدی داشته باشد یا نگرانی در مورد آلاینده های آب داشته باشید، اما خرید آب بطری می تواند هم پرهزینه و هم غیر عملی باشد. بسیاری از مالکان خانه از فیلتر تصفیه آب برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی خود استفاده می کنند. دو مورد از رایج ترین روش های تصفیه آب خانگی سیستم های اسمز معکوس و فیلترهای تصفیه آب یخچال است.

تفاوت فیلتر یخچال و فیلتر سیستم اسمز معکوس

قبل از اینکه بتوانید تشخیص دهید که علاوه بر فیلتر یخچال خود به سیستم اسمز معکوس نیاز دارید، باید تفاوت های بین این روش های تصفیه آب را بفهمید. بیشتر فیلترهای یخچال و فریزر از فیلتر کربن استفاده می کنند. این روش رایج ترین روش تصفیه مورد استفاده در دستگاه های تولید یخ و اکثر مدل های یخچال است که دارای دیسپرس داخلی است. همانطور که از نام آن پیداست، تصفیه کربن شامل تصفیه آب توسط کربن فعال یا ذغال فعال می باشد. فیلترها از جذب برای به دام انداختن یونها، اتمها یا مولکولهای آلودگی آب به سطح فیلتر استفاده می کنند. سوراخ های ریز در فیلتر وجود دارد که می توانند موارد خاصی را به دام بیندازند در حالی که اجازه عبور آب را می دهند. واحدهای تصفیه کربن دارای سوراخ هایی با اندازه های مختلف برای به دام انداختن آلاینده ها یا مواد مختلف از جمله کلر هستند. کلر یک ماده آلاینده شایع در آب آشامیدنی است که اغلب به عنوان ضد عفونی کننده در منابع آب شهری استفاده می شود. متأسفانه، حتی مقادیر دقیق کلر نیز می تواند بو و مزه آب استخر را بوجود آورد.

تصفیه کربن محدودیت هایی دارد. نمی تواند همه اشکال آلودگی آب را از بین ببرد. به عنوان مثال، فیلترهای کربن می توانند برخی از فلزات سنگین را حذف کنند، اما همه آنها را حذف نمی کنند. آنها نمی توانند مواد جامد فلوراید یا محلول را از بین ببرند. بنابراین، در حالی که ممکن است بو و طعم آب آشامیدنی شما را بهبود بخشد، ممکن است فیلتر یخچال شما وظیفه تحویل آب آشامیدنی با کیفیت عالی در خانه شما را نداشته باشد.

اثربخشی سیستمهای اسمز معکوس

سیستم های RO فرایندی بسیار پیشرفته تر از تصفیه است. در این نوع سیستم علاوه بر یک غشای نیمه نفوذ پذیر، از تعدادی فیلتر کربن نیز استفاده می شود. در حالی که از فیلترهای کربن برای از بین بردن ذراتی که می توانند به غشای اسمز آسیب برساند، استفاده می شود، خود غشاء اسمز می تواند تعدادی از آلاینده های چالش برانگیز از جمله سرب، نیترات، رادیوم، فلوراید و کریپتوسپوریدیم را از بین ببرد.

سیستم اسمز معکوس می تواند به عنوان نقطه استفاده یا سیستم کل خانه نصب شود. این بدان معنی است که شما نه تنها می توانید کیفیت آب آشامیدنی خود را بهبود بخشید بلکه می توانید از بقیه خانه خود نیز در برابر آب بی کیفیت محافظت کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که فیلتر یخچال برای اطمینان از داشتن بهترین آب آشامیدنی در خانواده شما کافی است، باید با یک متخصص تصفیه آب صحبت کنید. کارشناسان تصفیه آب گوارا می توانند کیفیت آب شما را ارزیابی کنند و به شما توصیه کنند در مورد سیستم ها و دستگاه هایی که به بهترین وجه با الزامات بی نظیر شما مناسب هستند و از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.