فواید تهیه چای و قهوه با آب اسمز معکوس

اسمز معکوس یک راه حل ایده آل برای تمام نیازهای آب آشامیدنی شما است. این نوع سیستم تصفیه آب برای تبدیل آب شیر شما به یک نوشیدنی تازه و بکر طراحی شده است. سیستم های RO می توانند به طور چشمگیری هرگونه مواد معدنی آب سخت و بسیاری از آلاینده های دیگر از جمله نیترات، سرب، کلر و فلوراید را کاهش دهد.

اگر آب شما از منابع شهری است، احتمالاً حاوی کلر است که در طول تصفیه آب به عنوان ضد عفونی کننده اضافه می شود. متأسفانه کلر یکی از آسان ترین راه ها برای از بین بردن طعم یک فنجان چای وقهوه است.

طبق استاندارد های انجمن تخصصی قهوه آمریکا، برای تهیه یک فنجان قهوه عالی، به آب بدون کلر، ظاهری شفاف، بدون بو و سطح pH نزدیک به 7 نیاز دارید. اسمز معکوس تقریباً در هر جنبه ای از این خصوصیات به شما کمک می کند، اما ممکن است شما نیاز به تصفیه اضافی داشته باشید تا pH آب شما به خنثی نزدیک شود.

قهوه و سختی آب

سختی آب و مواد جامد محلول در کل می توانند تأثیر زیادی در تهیه یک فنجان قهوه عالی داشته باشند. این فراتر از سطح سختی است، زیرا نوع مواد معدنی موجود در آب شما طعم قهوه شما را تغییر می دهد.

یک مطالعه در سال 2014 که در مجله کشاورزی و مواد غذایی شیمیایی در مورد آب و قهوه منتشر شده است نشان داد که مولکولها یا کاتیونهای با بار مثبت در آب می توانند برخی ترکیبات طعم معطر را در قهوه شما ترسیم کنند.

به عنوان مثال، منیزیم موجود در آب شما می تواند باعث افزایش طعم و مزه چوبی شود، در حالی که بی کربنات کلسیم تمایل به افزایش تلخی دارد.

پیامدها

علم تولید قهوه مناسب به طور شگفت آور پیچیده و بسیار ذهنی است. هر کس نظرات خود را در مورد قهوه دارد و هرکدام از ما ترجیحات شخصی خودمان را داریم. عوامل زیادی از جمله طراوت لوبیا ، درشت بودن قهوه، روش مورد استفاده و کیفیت آب شما وجود دارد تنها دلیل داشتن یک قهوه مزه دار عالی نباید در نظر گرفتن نصب اسمز معکوس برای خانه شما باشد، اما این یک مزیت خوب است. از یک سیستم اسمز معکوس می توان برای از بین بردن بسیاری از آلاینده ها از آب شما استفاده کرد که می تواند کیفیت های زیبایی آن را به خطر بیاندازد و سلامت شما را در معرض خطر قرار دهد. با وجود آب اسمز معکوس، حتی ممکن است متوجه شوید که آب بیشتری می نوشید و سلامت شما را بیشتر می کند.

اگر در مورد کیفیت آب خود نگرانی دارید و مطمئن نیستید که سیستم اسمز معکوس بهترین انتخاب برای خانه شما است، باید با یک متخصص تصفیه آب صحبت کنید. یک متخصص باتجربه و کاملاً معتبر نه تنها می تواند کیفیت آب شما را ارزیابی کند بلکه شما را در مورد راه حل های درمانی که به بهترین وجه با نیازهای خاص شما مناسب هستند توصیه می کند.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.