4 عامل اصلی در تولید صدای نامتعارف دستگاه تصفیه آب

4 عامل اصلی در تولید صدای نامتعارف دستگاه تصفیه آب

به شکل معمول دستگاه تصفیه آب خانگی هنگام کار نباید صدای زیادی داشته باشد. البته بدلیل کارکردن پمپ و وجود جریان آب در سیستم، نمی توان توقع داشت که هیچ نوع صدایی وجود نداشته باشد. با این حال وجود صدای نامتعارف دستگاه تصفیه آب ممکن است دلایل ذیل را داشته باشد:

1_کیفیت پایین پمپ تصفیه آب:

مشکل صدای پمپ آب خانگی یکی از نکات قابل توجهی است که امروزه در واحد های آپارتمانی و فضای داخل از اهمیت ویژه ای برخوردار است اگر پمپ دستگاه آب تصفیه کن کیفیت لازم را نداشته باشد، هنگام کار کردن صدای بیشتری خواهد داشت. پس در انتخاب پمپ آب خانگی به کم صدا بودن و یا بی صدا بودن پمپ توجه فرمایید تا برای ساکنین ایجاد مزاحمت نشود.

2_خراب شدن پمپ تصفیه آب:

فرسودگی پمپ که عموما به دلیل تعویض دیرهنگام فیلترهای تصفیه آب اتفاق می افتد، میتواند موجب تولید صدای زیاد و نامتعارف در پمپ شود. ممکن است این مشکل با تعویض هد یا کلگی پمپ تصفیه آب حل شود. در غیر اینصورت نیاز به سرویس اساسی پمپ و یا تعویض آن است.

3_ هوای موجود در آب:

از آنجا که هوا در آب وجود دارد، هنگامی که فیلتر تصفیه آب RO خود را تعویض کردید، ممکن است این هوا در فیلترهای پیش تصفیه و فیلترهای انتهایی تصفیه آب (که عموما افقی نیز نصب میشوند) جمع شده و هنگام خروج آب صدایی همانند سوت زدن ایجاد نماید. برای رفع این مشکل باید سیستم هواگیری شود. به این طیق که با کمک آچار محفظه خانگی، محفظه اول دستگاه تصفیه آب را کمی شل کنید دقت کنید که محفظه فیلترنباید به صورت کامل باز شود. فقط کافیست به آب اجازه خروج بدهید مقداری آب از قسمت بالای محفظه خارج می شود بعد مجددا پس از خروج مقدار کمی آب، محفظه را خلاف جهت عقربه ساعت چرخانده و آن را سفت کنید. و به همین ترتیب برای دو محفظه بعدی همین کار را انجام دهید.

برای هواگیری فیلترهایی که به شکل افقی قرار گرفته مثل پست کربن، مینرال، آنتی باکتریال، فیلتر آلکالین، از آنجا که این فیلترها افقی نصب میشوند، اغلب در بخش بالای آن مقدار زیادی هوا حبس می شود. این مساله ضمن آنکه سبب کاهش عملکرد فیلتر آب میشود، میتواند مشکلاتی نظیر تولید صدای فش فش و … ایجاد کند. برای رفع این مشکل، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس را در زاویه 45 درجه یا بیشتر قرار دهید به شکلی که قسمت خروج رو به بالا باشد. حال شیر تصفیه آب روی سینک را باز کنید و اجازه دهید هوا خارج شود. (حدود 30 ثانیه کافی است).

4_صدای نامتعارف دستگاه تصفیه آب ناشی از اختلاف فشار فیلترها:

صداها یا ارتعاشات غیرمعمول هنگامی که فیلتر تصفیه آب RO خود را تعویض کردید، ممکن است متوجه شوید که صداهای عجیب و غریب ناشی از زهکشی ها یا شیر آب هستند. اینها معمولاً در اثر اختلاف فشار بین فیلترها ایجاد می شوند و پس از 3 تا 4 روز از کار کردن از بین می روند. اطمینان حاصل کنید که فقط از فیلترهای اصلی و توصیه شده توسط شرکت استفاده می کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید. با این حال، اگر متوجه شدید که این صداها یا ارتعاشات همچنان پابرجاست، بهترین راه تماس با مشاوران آب گوارا است.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial