گواهینامه CE چیست؟

گواهینامه CE

گواهینامه CE چیست؟

 نشان بازرگانی CE برای ایجاد یک هماهنگی اجباری در بسیاری از محصولات صنعتی و تجاری که در سطح اروپا تولید و یا به فروش می‌رسند، ارائه شده است. این حروف را می توان در اختصار کلامات فرانسوی Communauté Européenne یا Conformité Européenne به معنای «موردقبول اروپا» مشاهده کرد.

محصولاتی می توانند واجد دریافت نشان CE باشند که از نظر سلامت، امنیت و مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت، مورد قبول این گواهینامه واقع شوند. علاوه بر کشورهای اروپایی بسیاری از کشورهای همسایه ایران و حاشیه خلیج فارس نیز داشتن نشان CE را به عنوان شرط پذیرفتن کالاها جهت واردات اعلام کرده ­اند.

اصول کلی استاندارد CE

  • گواهینامه CE بایستی فقط توسط سازنده یا نماینده مجاز خود تهیه شود.
  • نشان CE باید فقط به محصولاتی که برچسب آن توسط قوانین هماهنگ سازمانی خاص تهیه شده است، اعمال شود و نباید به هیچ محصول دیگری اعمال شود.
  • با داشتن نشانCE، تولید کننده نشان می دهند که مسئولیت محصول را با تمام الزامات قابل اجرا که در قوانین مربوط به هماهنگ سازی مربوط به هماهنگی انجمن مطرح شده پذیرفته اند.
  • نشان CE باید علامت گذاری شده باشد که نشان دهنده انطباق محصول با الزامات قابل اجرا از قوانین مربوط به هماهنگی در اتحادیه اروپا باشد.
  • تایید محصولی دارای نشان CE که ممکن است با داشتن علائم روی آن شخص ثالث را از معنی نشان CE گمراه کند، ممنوع است و همچنین هر علامت دیگری که به محصول اضافه شود و ممکن باشد که دید، خوانایی و معنای CE را عوض کند .
  • کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید اجرای صحیح الزلمات حاکم بر CE  مارک را تضمین کنند و در صورت استفاده نادرست از نشان CE اقدامات مناسب انجام دهند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که این نشان برای اثبات کیفیت، هنگام خرید دستگاه تصفیه آب الزامی نمی باشد، چراکه ممکن است آن محصول برای بازار اروپا آماده نشده باشد ولی دارا بودن این گواهینامه می تواند معرف کیفیت خوب دستگاه باشد.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial