آشنایی با مغزی شیر برداشت تصفیه آب

مغزی شیر برداشت

مغزی شیر برداشت تصفیه آب

همانطور که می دانید دستگاه تصفیه آب خانگی مجهز به شیر برداشت تصفیه آب می باشد، شیر تصفیه آب معمولا ظریف و سبک ساخته می شود. آبی که سختی و رسوب داشته باشد باعث خراب شدن سریع  مغزی شیر تصفیه آب خواهد شد، در چنین مواقعی میتوان مغزی شیر برداشت را تعویض کرد.

عملکرد مغزی شیر برداشت تصفیه آب خانگی :

عملکرد مغزی شیر برداشت بدین گونه است که دارای یک فلز بوده که داخل آن دو سرامیک وجود دارد که سرامیک ها بر روی یکدیگر قرار دارند و بین هر کدام از سرامیک ها حفره هایی با فاصله از یکدیگر وجود دارد. سرامیک بالایی طوری تعبیه شده که یک فلکه بر روی آن طراحی شده است و فلکه دارای رزوه می باشد. زمانیکه مهره چرخیده شود سوراخها روبروی یکدیگر قرار میگیرند و باعث خروج آب خواهند شد.

مغزی شیر برداشت

ساختار مغزی :

مغزی شیر برداشت دستگاه تصفیه آب از لحاظ ضخامت در دو نوع مغزی ریز و درشت طراحی شده و ارتفاع یکسانی دارند. طراحی قسمت پیچ بالای مغزی بستگی به شرکت سازنده دارد و در انواع مختلفی ساخته می شود. ممکن است ضخیم یا نازک باشد و همچنین دسته اتصال فلکه کوتاه یا بلند باشد.

احتمال این وجود خواهد داشت که اگر مغزی آسیب ببیند و خراب شود با فلکه شیر هر دو یکجا عوض بشوند.

طریقه تعویض مغزی شیر تصفیه آب خانگی

مغزی شیر تصفیه آب عموما قابل تعویض میباشد. برای تعویض مغزی ابتدا باید پولکی و در پوش روی آن را برداشت، سپس پیچ مغزی را با استفاده از پیچ گوشتی باز کرده و فلکه را از جای خود خارج نمایید.

کاور مغزی را جدا کرده و با استفاده از آچار مغزی را باز کنید. در این هنگام مغزی خراب را جدا کرده و مغزی جدید جایگزین کنید.پس از آن کاور مغزی را در جای خود قرار داده و محکم ببندید.

سپس با استفاده از پیچ گوشتی پیچ مغزی را محکم کرده و در پایان پولکی را در جای خود قرار میدهیم.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial