دلایل کاهش تولید آب از دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس

کاهش فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی

دلایل کاهش تولید آب از دستگاه تصفیه آب RO عبارتند از:

در این مقاله به بررسی دلایل کاهش تولید آب از دستگاه تصفیه آب می پردازیم.

مسدود شدن فیلترهای پیش تصفیه

در RO  فیلتر های پیش تصفیه (معمولاً فیلتر رسوب) و فیلتر تصفیه (معمولاً فیلتر کربن ) وجود دارد. فیلتر پیش تصفیه، نمکها، فلزات، شن، خاک و سایر رسوبات حل شده در آب را از بین می برد. فیلتر کربن ، هرگونه طعم و مزه بد باقی مانده را از آب حذف می کند. با گذشت زمان، فیلترها با ناخالصی ها اشباع می شوند و قادر به فیلتر کردن آب نیستند.و این باعث کاهش میزان تولید آب از دستگاه تصفیه آب RO می شود. هنگامی که فیلترها مسدود می شوند، آنها باید تعویض شوند. برای اطمینان از آب تمیز و سالم برای مصرف، باید فیلترهای قبل از ممبران هر 6 ماه یکبار عوض شود.

<<روش تعویض فیلتر

غشای آسیب دیده (ممبران)

غشای نیمه نفوذ کوچکترین ذرات و میکروب ها را از آب خارج می کند. هنگامی که غشاء گرفتگی پیدا می کند، روند فیلتراسیون آب کند می شود و کیفیت آب نامطلوب می شود. هنگامی که غشاء گرفتگی و آسیب دیده باشد باید جایگزین شود. برای اطمینان از آب تمیز و سالم برای مصرف باید غشای RO را هر 2-3 سال یک بار تعویض کرد.

فشار کم آب

اگر فشار آب ورودی به سیستم RO کم باشد، فرآیند تصفیه از طریق فیلترهای پیش، نهایی و غشاء نمی تواند به طور مؤثر کار کند. فشار آهسته آب باعث کاهش میزان خروجی آب از سیستم RO می شود.

کاهش فشار هوا در مخزن نگهدارنده آب

اگر فشار هوا در داخل مخزن آب کم باشد، مقدار آب حاصل از RO کاهش می یابد. اگر مخزن سنگین باشد، این بدان معنی است که آب تولید می شود اما فشار کافی برای فشار آب به شیر آب نیست. در چنین حالتی مخزن باید تعمیر شود. این مهمترین عامل کاهش فشار آب برداشت دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. در مورد تنظیم فشار مخزن بیشتر بدانید.

رسوب در لوله آب ورودی

لوله ای که آب را به سیستم RO منتقل می کند. با گذشت زمان رسوبات و مواد معدنی در لوله های آب ته نشین می شوند. رسوب مانع جریان آب می شود و جریان آب از شیر آب را کاهش می دهد. برای افزایش جریان آب از سیستم RO ، لوله مسدود شده را با لوله جدید جایگزین کنید.

گرفتگی در لوله های آب

وجود رسوب در  لوله های آب، میزان آب حاصل از RO کاهش می یابد. بنابراین لوله ها را صاف یا ترمیم کنید تا جریان آب افزایش یابد.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

2 دیدگاه برای “دلایل کاهش تولید آب از دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس

 1. عباس موحد گفته:

  سلام خسته نباشید فشار خروجی آب بسیار کم شده و انگار در حال قطع شدنه و اینکه دستگاه صدایی نداره انگار کار نمیکنه فشارسنجم رو صفره .مشکل از چیه؟ لطفا راهنمایی کنید.

  • فلاح گفته:

   سلام
   1-آب ورودی به دستگاه رو چک کنید از فشار لازم برخوردارباشه
   2-با مولتی متر ولتاژخروجی آداپتور دستگاه رو چک کنید واز سالم بودن آداپتور مطمئن شوید.
   3-بادمخزن و خودمخزن رو تست کنیدسالم باشه واحیانا تیوپ مخزن دستگاه سوراخ نباشه
   4-قطعات برقی دستگاه کنترل شودو مطمئن شوید قطعه ای معیبوب نباشد ودستگاه بدرستی کار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial