بررسی نحوه عملکرد پمپ دیافراگمی یا بوستر پمپ در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

بررسی نحوه عملکرد پمپ دیافراگمی یا بوستر پمپ در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

پمپ دیافراگمی یا بوستر پمپ در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

پمپ دیافراگمی یکی از مهمترین قطعات بکار رفته در یک دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس است. پمپ ها در دستگاههای تصفیه اب اسمز معکوس RO وظیفه بالابردن فشار آب جهت تغذیه فیلترهای ممبران را دارند.

پمپ ها دارای ۲ قسمت میباشند که یکی بدنه اصلی و سیم پیچ اصلی که در واقع یک موتور الکتریکی میباشد و دومی قسمت کلگی یا هد است که با اتصال کلگی به موتور، درواقع موتور به پمپ تبدیل میشود .

بررسی نحوه عملکرد پمپ دیافراگمی یا بوستر پمپ در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

نام های دیگر پمپ های تصفیه آب خانگی  پمپ های تقویت کننده نیز است.

تصویر زیر سه عنصر اصلی پمپ اسمز معکوس را نشان می‌دهد. شی سفید در سمت چپ مبدل یا همان آداپتور برق است. به یک خروجی استاندارد وصل شده و ولتاژ (معمولا 24 ولت) مورد نیاز پمپ را تبدیل می‌کند. آداپتور با کیفیت می تواند جریان برق یکنواختی را با ولتاژ و آمپر مناسب تولید کند که این مساله می تواند در عملکرد صحیح تصفیه آب موثر باشد.

شی بزرگ خود پمپ تصفیه آب است. دستگاه سوم سوییچ فشار بالا یا همان High Pressure است. سوییچ های پرشر، فشار آب را در مخزن دستگاه تصفیه آب بررسی کرده و در پاسخ به فشار مخزن ذخیره‌سازی، پمپ را خاموش و روشن می‌کند. معمول‌ترین فشار خاموشی برای دستگاه تصفیه آب RO خانگی زیرسینکی، psi 40 است.

بررسی نحوه عملکرد پمپ دیافراگمی یا بوستر پمپ در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

در واقع وظیفه سوییچ High Pressure این است که هنگام پر شدن مخزن، دستگاه تصفیه آب را خاموش کند. به این ترتیب در زمانی که دیگر نیاز به کارکردن تصفیه آب نمی باشد، برق سیستم قطع می شود. سوییچ های پرشر باعث می شود که مخزن همواره پر باشد و در مواقع لزوم و حتی قطع کامل برق منزل، آب کافی در دسترس باشد.

تنظیمات فشار پیش فرض معمولا فشاری حدود psi 80 را به دستگاه اسمز معکوس فرستاده و هنگامی که فشار مخزن به psi 40 می‌رسد، تولید را متوقف می‌کند. این تنظیمات را می‌توان دستکاری کرد، اما بهتر است روی تنظیمات کارخانه بماند.

آیا دستگاه تصفیه آب شما به پمپ تقویت کننده نیاز دارد؟

بیشتر استفاده کنندگان شهری دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، فشار آب کافی برای راه‌اندازی دستگاه اسمز معکوس خود را دارند و نیازی به بوستر پمپ ندارند. برای مثال، اگر فشار آب شهر شما psi 60 یا بیشتر است، افزودن پمپ کمک خاصی به شما نمی‌کند. اگر فشار psi50 یا کمتر است بوستر پمپ می‌تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس شما شود.

با فشار بالاتر، آب بیشتری در مخزن ذخیره‌سازی خواهید داشت و مخزن دستگاه تصفیه آب سریعتر پر می‌شود. فشار افزایش یافته باعث صرفه جویی دستگاه (آب کمتری به فاضلاب می‌رود) همچنین بهبود کیفیت آب خواهد شد. دستگاه اسمز معکوس به فشار آب وابسته است.

آیا همه پمپ‌های تصفیه آب یکسان هستند؟

تولید کنندگان اغلب پمپ ها را با خروجی گالن در روز دستگاه تصفیه آب RO تعیین می کنند. فشار قابل تولید پمپ تصفیه آب برای فیلتر ممبران، حداکثر ۱۲۵ Psi است که این فشار برای آب های با سختی زیر ۱۰۰۰ و هر سیستم RO که تا ۵۰ گالن آب در روز (معادل ۱۸۵ لیتر) تولید می کند، سازگار است.

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند تا 125 psi و پمپ  دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی تا 140 psi فشار را تامین کند. پمپ خانگی 24 ولت است و پمپ نیمه صنعتی 32 و 36 و 48 ولت می باشد.

تصفیه آب گوارا ارائه دهنده انواع پمپ تصفیه آب اورجینال و پمپ تایوانی با کیفیت می باشد. این نمونه ها به راحتی می توانند فشار لازم و دائمی را برای فیلتر ممبران تامین کنند. در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب  09139706650  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial