نکاتی مهم در مورد عملکرد و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی

نکات مهم در نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی:

 • اگر برای بیش ار 5 روز ار دستگاه استفاده نمی کنید (مسافرت و …) شیر ورودی آب را بسته و دستگاه را از برق خارج نمایید. پس از بازگشت و برای استفاده مجدد، ابتدا آب مخزن تخلیه،سپس شیر آب ورودی را باز و دستگاه را به برق وصل کنید.
 • هنگام تعویض فیلترهای مرحله اول، دوم و سوم برای باز کردن هوزینگ ها، از آچار مربوطه استفاده نمایید. اما برای بستن هورینگ ها، حتی الامکان بدون استفاده از آچار و با دست محکم کنید.
 • طبق جدول زمان بندی فیلترها را تعوبض کنبد.(زمان تعویض فیلتر مرحله اول الیافی با توجه به تغییرات آب شبکه متغیر می باشد.)
 • در صورت رنگی شدن فیلتر مرحله اول قبل از جدول زمانی، آن را تعویض نمایید.
 • فیلتر مرحله اول یکبار مصرف می باشد و شتشو و استفاده مجدد توصیه نمی شود.
 • بعد از هر مرحله تعویض فیلتر مرحله اول، فیلترهای مرحله دوم وسوم با آب سرد شستشو شود.
 • در صورت بروز حادثه در شبکه آب شهری، شیر ورودی بسته شود و تا هنگام تمیز شدن آب شیکه، باز نشود.
 • هنگام تعویض فیلترهای مرحله 2 و 3 حتما دستگاه رنگ گیری و هواگیری شود.
 • دستگاه تصفیه آب خود را به آب گرم وصل نکنید این کار باعث می شود فیلترهای دستگاه خصوصا فیلترهای الیافی از فرم خود خارج شوند،همچنین باعث می شود ممبران RO کارایی خود را از دست بدهد و به سایر اجزا و قطعات دستگاه تصفیه آب نیز آسیب وارد شود.علاوه بر اینها این کار سبب می شود اتصالات  و واشرهای دستگاه در اثر دمای بالا تغییر شکل پیدا کنند و  نشتی آب را به دنبال داشته باشد ، پس در صورتی که قصد دارید از دستگاه تصفیه آب در منزلتان استفاده کنید حتما هنگام نصب دقت کنید که اشتباها آن را به آب گرم وصل نکنید.

 • دستگاه تصفیه آب را در جایی نصب کنید که احتمال یخ زدگی در آن وجود نداشته باشد.با این حال اگر مجبور هستید دستگاه را در بیرون از خانه و یا در فضای باز نصب کنید حتما دستگاه و اطراف آن را عایق بندی کنید تا از یخ زدگی سیستم جلوگیری شود. برای این کار پیشنهاد می شود یک اتاقک عایق بندی شده مخصوص دستگاه بسازید تا دستگاه در معرض سرما و یخ زدگی قرار نداشته باشد. یخ زدن آب داخل دستگاه سبب بوجود آمدن ترکیدگی در هوزینگ ها و مخزن شده و ممکن است دستگاه دیگر قابل تعمیر نباشد.پس هنگام نصب دستگاه این مورد را نیز در نظر داشته باشید که دستگاه در محل مناسبی نصب شود.

 • فیلترهای دستگاه تصفیه آب را باید به موقع تعویض کنید.اگر فیلترها در زمان مناسبی تعویض نشوند از کیفیت آب آشامیدنی شما کاسته می شود، به فیلتر اصلی ، یعنی ممبران یا همان غشاء اسمز معکوس که در مرحله چهارم دستگاه قرار دارد آسیب وارد شده و از عمر آن می کاهد و هزینه اضافی برای شما به دنبال خواهد داشت، علاوه بر این سلامتی شما را به خطر می اندازد که از همه چیز مهمتر است.پس سعی کنید زمان استفاده از دستگاه تصفیه آب را در نظر داشته باشید و نسبت به تعویض به موقع فیلتر ها اقدام کنید.

اما خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی به تنهایی کافی نیست و جهت حداکثر کردن کارایی این دستگاه‌ها باید به شرایط نگهداری آن‌ها نیز توجه شود. برای این منظور بایستی در بازه‌های زمانی از پیش تعیین شده اقدام به تعویض فیلترهای دستگاه نمود. بهتر است این کار توسط متخصصین این حوزه صورت گیرد. در صورتی که آب ورودی شما از سختی بالایی برخوردار باشد، زمان تعویض در بازه‌های کمتر از حد معمول توسط متخصصین تصفیه آب اعلام می‌شود.

درباره تعویض فیلتر آب بیشتر بخوانید.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial