آیا منیزیم و کلسیم مورد نیاز انسان از آب تامین می شود؟

کلسیم و منیزیم موجوددر آب

عملکرد منیزیم و کلسیم موجود در آب بر روی بدن

 آب حاوی محلول نمکها و فلزات زیان آور، متابولیسم سلولی و سوخت و ساز سلولهای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و در رسیدن غذا و اکسیژن کافی به نسوج و بافتهای بدن اختلال ایجاد می نماید. این اختلال به صورت خستگی مفرط، ناراحتی های پوستی ،ضعف در عصلات بدن ، سردرد و …ظاهر می شود.
مواد زاید آب در سیستم گردش خون بصورت رسوباتی در جداره رگها باقی می ماند و موجب اختلال در سیستم گردش خون و کاهش کارایی کلیه ها و کاهش ترشحات مفید غدد بدن و در نهایت سایر عوارض خطرناک می شود.
سوخت و ساز بدن توسط آب انجام پذیرفته و آب بطور دائم سلولها و بافتها را با حمل مواد غذایی تغذیه کرده و سپس مواد زاید آنها را به خارج از بدن حمل می کند. که در صورت اشباع بودن مولکولهای آب از عناصر زاید این توانایی کاهش می یابد و عوارض آن به صورت های گوناگون ظاهر می شود.
استفاده از دستگاه های تصفیه آب استاندارد و به روش اسمُز معکوس با بهره گیری از قانون طبیعت می تواند آب های آلوده و ناسالم را با عبور دادن از فیلترهای مخصوص به آب آشامیدنی سالم تبدیل نماید.
البته وجود املاح لازم در آب و سختی استاندارد آن و همچنین داشتن املاحی مانند کلسیم و منیزیم بر کسی پوشیده نیست ولی بالا بودن سختی آب و سنگینی آن؛ وجود نشتی آب های فاضلابی بعلت فرسودگی لوله های انتقال آب ، وجود آبهای بالا دستی نا سالم و آلوده و ورود فاضلاب شهرها در رودخانه های تامین کننده آب شهری موجب می گردد که هر شهروندی با نصب دستگاه تصفیه آب به فکر سلامت خانواده خود باشد.

منابع آلوده کننده آب

امروزه منابع محدود آب شیرین قابل دسترس، در معرض انواع آلودگی های میکروبی و شیمیایی قرار گرفته و آلاینده های فراوانی به ویژه مواد سمی، شوینده ها، فلزات سنگین و رادیواکتیو از طریق فاضلاب های صنعتی، بیمارستانی، کودهای شیمیایی و سموم مورد استفاده در باغات و زمینهای کشاورزی و شیرابه های ناشی از انباشت زباله و… منبع اصلی حیات انسانها را بطور جدی تهدید می کنند.
تضفیه خانه های آب شرب جهت مبارزه با آلودگیها، با اضافه کردن کلر که ارزانترین و قابل دسترس ترین آنتی اکسیدان است؛ میکروبها و ویروسها را در شرایطی خاص (نه بطور کامل) از بین می برند. هنگامی که کلر به عنوان گندزدا در تصفیه آب بکار می رود. در اثر ترکیب کلر با مواد آلی مثل اسید هیومیک تولید تری هالومتان ها THMS یا هالوفرمها را می نماید. تری هالومتان های اصلی عبارتند از : کلروفرم (CH3CL3 ) ، برمودی کلرومتان ( CHCL2Br) ، و دی برموکلرومتان ( CHCLlBr2 )و برموفرم ( CH3Br ) .
تری هالو متان ها در واکنشهایی موجب شکسته شدن پیوند گروه کربونیل یا کربن مجاور می شوند. واکنش هالوفرم معمولا در مورد کتونهای متیل دار انجام می گیرد و یدوفرم زرد رنگ آزاد می کند که در سوخت و ساز بدن اختلال ایجاد می نماید.
(منبع شیمی کاربردی دانشگاه انگلستان)

منابع تأمین منیزیم و کلسیم بدن

انسانها بیشترین منیزیم لازم بدن را نه تنها از آب بلکه از سایر مواد غذایی مانند: گوجه فرنگی، موز، لوبیا قرمز و لوبیا سیاه، نان سبوس دار، برنج قهوه ای، عدس، جوی دوسر، سبوس کشمش، اسفناج، گندم برشته شده، سبزی (گشنیز، پیازچه، نعناع، شوید، ریحان) تخمه کدو و هندوانه، پودر کاکائو، بذر کتان، دانه کنجد ، مغز بادام، فندق و ماهی تن بدست می آورند.
لازم به ذکر است که موادی که باعث کمبود منیزیم می شوند عبارتند از: برنامه غذایی که کمتر سبزی داشته باشد_ فعالیتهای ورزشی شدید- مصرف داروهای ادرار آور- ملین ها- استروئید ها- داروهای شیمی درمانی و آنتی بیوتیک ها- دیابت- التهاب روده- اسهال و بیماریهای پانکراس نیز موجب کمبود منیزیم می شوند.
کلسیم مورد نیاز بدن نیز بجز آب سالم از طریق محصولات لبنی، اسفناج، انواع کلم، شاهی، تخم آفتابگردان، کشمش، انجیر خشک، شاه بلوط ، خرما، پیاز، توت فرنگی، لیمو ترش، انبه، سیب، بادام، گردو، پسته، فندق، دانه کنجد، سویا ، نخود، عدس، لوبیا سفید و لوبیای سبز تامین می شود.
پس هیچ نگرانی در استفاده از دستگاه های تصفیه آب نیست.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial