آیا من به یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه نیاز دارم؟

سیستم اسمز معکوس در کل خانه

آیا من به یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه نیاز دارم؟

اسمز معکوس با جداسازی مواد شیمیایی، سموم دفع آفات، داروها و مواد جامد محلول در آب ، آب با خلوص چشمگیری را تولید می کند. اگرچه به ندرت به عنوان یک سیستم تصفیه آب کل خانه مورد استفاده قرار می گیرد، برخی از آبهای زیرزمینی به دلیل آلودگی شدید، اسمز معکوس، تنها گزینه مناسب برای تأمین آب پاک خانه است. یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه نیاز به برنامه ریزی دقیق ، تعمیر و نگهداری دقیق و درک درستی از شیمی آب شما دارد. سیستم اسمز معکوس در کل خانه می تواند تلاشی پیچیده باشد، اما می تواند کیفیت آب را به خانه هایی که تحت تأثیر سطح بالایی از TDS یا مقادیر خطرناک از آلاینده ها مانند کروم قرار دارند، بازگرداند.

سیستم اسمز معکوس در کل خانه چیست؟ 

یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه یک سیستم تصفیه آب است که تمام آب خانه شما را از طریق یک غشای اسمز معکوس فیلتر می کند. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس در خانه در نقطه ای که آب وارد خانه شما می شود نصب می شود. هر قطره ای از آب که وارد لوله کشی خانه شما می شود، توسط غشای اسمز معکوس، از آب آشامیدنی شما در سینک آشپزخانه گرفته تا آب مورد استفاده برای  دوش گرفتن و شستشوی توالت های شما تصفیه می شود. سیستم اسمز معکوس در کل خانه اطمینان می دهد که کل خانه شما عاری از هرگونه اثر سختی در آب، نمک، مواد شیمیایی و TDS است. منافذ میکروسکوپی بر روی غشای نیمه نفوذ پذیرسیستم RO می تواند بیش از 98٪ مواد آلی و معدنی محلول را از بین ببرد. آب حاصل از اسمز معکوس تقریباً در خلوص خود بی نظیر است و در مقایسه با دیونیزاسیون یا تقطیر، روشی مقرون به صرفه تر برای تصفیه است. در حالی که اسمز معکوس معمولاً برای آب آشامیدنی در مسکون مورد استفاده قرار می گیرد ، افرادی که دارای شرایط آب بسیار چالش برانگیز هستند، یک سیستم RO برای کل خانه  نصب می کنند تا کیفیت آب استثنایی را در سراسر خانه خود ارائه دهند. 

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

اسمز معکوس بسیاری از آلاینده ها مانند کروم ، اورانیوم ، مس ، جیوه ، آرسنیک ، بور ، نقره ، سرب ، سدیم و نیترات را از بین می برد. بسیاری از این موارد می توانند خطرات سلامتی را در مقادیر زیاد ایجاد کنند، و روش های محدود تصفیه ای وجود دارد که در از بین بردن این همه به یکباره موثر است. در حالی که یک سیستم RO زیر سینک برای تهیه آب تصفیه شده در یک شیر آب ایده آل است ، اما گاهی اوقات آب چالش هایی را نشان می دهد که می تواند بر کل خانه شما تأثیر بگذارد. اگر منبع آب شما با مواد شیمیایی سمی و فلزات سنگین به خطر بیفتد، می توان همه را از طریق یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه حذف کرد و هر شیر آب در خانه شما مانند آب سرویس های بهداشتی، حمام، و برای پخت و پز وشستشو، عاری از هر گونه آلاینده خطرناک شود.

آیا یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه لازم است؟ 

یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه فقط برای مشکلات بسیار خاص آب ضروری است. مشکلات کیفیت آب بسیار کمی وجود دارد که بسیار شدید هستند و فقط با اسمز معکوس در خانه قابل حل هستند. اسمز معکوس در کل خانه معمولاً در خانه های روستایی که از آب چاه ها استفاده می کنند، یافت می شود، جایی که آبهای زیرزمینی توسط بسیاری از آلاینده های خطرناک به خطر می افتد. آب با مقادیر زیاد ترکیبات طبیعی مانند آرسنیک و نیترات فقط با اسمز معکوس قابل تصفیه است. خانه هایی که در نزدیکی کارخانه های تولیدی ساخته می شوند ممکن است سطح میکروپلاستیک ها ، ترکیبات آلی فرار مانند بنزن، مواد شیمیایی مانند PFAS یا غلظت بالای نمک های محلول را مشاهده کنند. از بین بردن این آلاینده ها یک چالش منحصر به فرد است که سیستم های تصفیه آب معدودی برای حذف  آنها مجهز هستند. به خصوص هنگامی که این آلاینده ها پدیدار شوند، می توانند  مشکل ساز شوند و اسمز معکوس گاهی مناسب ترین روش برای از بین بردن آنها از آب است. اگر سطح TDS آب مصرفی به طور فوق العاده زیاد است ، می توانید با نصب یک سیستم RO کامل خانه، از خانه خود در برابر این آلاینده ها محافظت کنید. 

منابع آب شهری توسط کلرزنی ضد عفونی می شوند و بعید است که دارای سطحی از آلاینده باشند که فقط با اسمز معکوس قابل حل هستند. آلودگی هایی که ممکن است در آب های شهری یافت شوند مانند سختی آب، کلر، کلرامین و سرب است که توسط سیستم های تصفیه آب خانه کامل قابل تصفیه است.. با این حال، برخی از افراد، با داشتن آب شهری، آب RO را ترجیح می دهند و می خواهند در کل خانه از آب اسمز معکوس استفاده کنند. مردم همچنین به طور فزاینده نگران حضور فلوئورید در آبهای شهری هستند. فلوراید، یک ماده معدنی طبیعی است که به صورت مصنوعی به منابع آب شهری اضافه می شود تا خطر پوسیدگی دندان در کودکان را کاهش دهد. فلوراید برای حذف آب بسیار سخت است. در صنعت برای از بین بردن آن از آلومینای فعال شده استفاده می کنند، فرایندی که برای اکثر برنامه ها غیر عملی است. آلومینای فعال برای کاهش فلوراید به زمان تماس بسیار طولانی با آب نیاز دارد و آب را با سرعت حدود 0.25 GPM تولید می کند. لوله کشی یک خانه کامل با چنین فشار آب در نهایت غیر ممکن است، بنابراین کسانی که مایل به حذف فلوراید از خانه خود هستند، معمولاً به اسمز معکوس روی می آورند.

چگونه می دانم آیا به اسمز معکوس کل خانه نیاز دارم؟ 

تنها راه برای درک اینکه آیا آب شما به اسمز معکوس در کل خانه احتیاج دارد ، انجام یک آزمایش دقیق آب است. بسیاری از آلاینده ها که بزرگترین خطر را برای سلامتی شما و خانه شما ایجاد می کنند بی مزه، بی بو و بی رنگ هستند. ممکن است آب چاه شما ، فلز طعم دار شود و بوی تندی داشته باشد، اما بسیاری از این مشکلات توسط سیستم های تصفیه بسیار ساده تر قابل حل هستند. آزمایش آب به شما کمک می کند تا  به لزوم استفاده از سیستم اسمز معکوس در کل خانه پی ببرید و بدون آزمایش آب، شما همچنین قادر نخواهید بود موفقیت سیستم اسمز معکوس  کل خانه خود را ارزیابی کنید.

اگر آزمایش آب نشان دهد چاه شما غلظت نیترات، نیترات، آرسنیک، کروم و یا TDS بسیار بالاتر از آنچه EPA به عنوان ایمنی تعیین کرده است وجود دارد، پس باید با یک متخصص آب تماس بگیرید. در حالی که می توانید از یک سیستم اسمز معکوس زیر سینک برای بازگرداندن طعم و امنیت آب آشامیدنی خود استفاده کنید، برنامه هایی هم وجود دارد که به شما برای داشتن یک سیستم برای سرویس دهی به کل خانه خود راهنمایی می کند. 

چگونه آب چاه خود را آزمایش کنم؟ 

بهترین روش برای آزمایش آب چاه شما، جمع آوری نمونه آب از چاه خود و ارسال آن به آزمایشگاه دولتی یا ملی مجاز برای آزمایش است. سپس نمونه های آب شما در معرض همان تست های کیفیت آب قرار می گیرند که برای اطمینان از ایمنی آب بطری و تأمین آب شهری استفاده می شود. آزمایشگاه های آزمایش آب از معیارهای EPA برای آب آشامیدنی سالم برای بررسی چاه شما استفاده می کنند و میزان آلاینده ها را در قسمت در هر میلیون (PPM) اندازه می گیرند. در طی دو هفته، آنها نتایج آزمایش را به شما باز می گردانند، و نمونه هایی را که آب شما بالاتر از استانداردهای نظارتی EPA برای آب آشامیدنی سالم است، نشان می دهند.

از آنجا که چاه های خصوصی کنترل نشده اند، صاحب چاه وظیفه دارد آب خود را آزمایش کند و از آب آشامیدنی خانه آنها در امان باشد. اگر  از آب چاه برای مصارف خانه استفاده می کنید، انجام آزمایش دقیق آب باید بخشی از تعمیر و نگهداری دقیق چاه شما باشد. علاوه بر این، اگر شما یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه را در نظر می گیرید ، لازم است که دقیقاً چه چیزی در آب شما وجود دارد را درک کنید تا بتوانید یک استراتژی مؤثر برای دستیابی به آب با خلوص بالا و مورد نظر خود تهیه کنید. اگر از آب شهری استفاده می کنید، می توانید آزمایش آزمایشگاهی را انجام دهید. با این حال، EPA گزارش سالانه کیفیت آب را منتشر کند  و بر اساس آن کیفیت آب مصرفی را ارزیابی کنید.

قبل از نصب یک سیستم اسمز معکوس در خانه چه مواردی را باید در نظر بگیرید 

یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه برای تولید نتایج مطلوب به برنامه ریزی و نگهداری قابل توجهی از آن نیاز دارد. استفاده از یک سیستم RO در آشپزخانه شما فقط به لوله کشی شما، یک شیر آب مخصوص برداشت از سیستم RO  و یک مخزن ذخیره نیاز دارد . یک سیستم کامل خانه نیاز به توجه بیشتری دارد. شما باید بدانید که چه پیش تصفیه ای برای محافظت از غشای RO ضروری است، چه مقدار آب توسط خانوار شما استفاده می شود و هم فضای مورد نیاز برای قرار دادن سیستم چقدر است؟

1) پیش تصفیه آب

تعداد کمی از سیستم های اسمز معکوس کل خانه وجود دارد. اگر کیفیت آب چاه شما به قدری ضعیف باشد که به کل سیستم خانه احتیاج دارید، به احتمال زیاد برای حفظ سیستم RO و به حداکثر رساندن عملکرد، به کمک سایر سیستم های تصفیه آب نیاز دارید. غشای اسمز معکوس در از بین بردن مواد شیمیایی، نمک ها و مواد معدنی محلول در بدن بسیار مفید است. با این حال ، برای طولانی کردن طول عمر غشاء، باید از آلودگی های خاصی در آب محافظت شود. این یکی از دلایل زیادی برای آزمایش دقیق آب ضروری است، زیرا دانستن ترکیب آب شما بهترین روش پیشگیری از آن را آگاه می کند. 

اگر آب بسیار سختی دارید، مواد معدنی که باعث سختی آب می شود  غشاء را از بین می برند. کلسیم و منیزیم، از مواد معدنی هستند که آب را سخت می کند، به دلیل ایجاد رسوب در لوازم خانگی ، آبگرمکن و لوله کشی، شناخته شده هستند. این مواد معدنی تأثیر مخرب مشابهی روی غشای RO خواهند داشت. مواد معدنی در غشای جمع آوری شده  و باعث انسداد روزنه های غشا ممبران می شود. این باعث می شود که هم خروجی غشای ممبران کاهش یابد و هم کیفیت خروجی غشا کاهش یابد. در نهایت، غشا خراب می شود. غشاء های تصفیه آب های سخت، خیلی زودتر از توصیه سازنده، نیاز به تعویض مکرر دارند. اگر می خواهید یک سیستم RO در کل خانه نصب کنید و روی آب سخت قرار بگیرید، عاقلانه است که نرم کننده آب را نصب کنید قبل از سیستم نرم کننده های آب کلسیم و منیزیم را از آب حذف کرده و باعث حفظ راندمان RO و ماندگاری غشای شما می شوند.

به همین ترتیب، اگر آب چاه شما از نظر آهن بسیار زیاد است، برای از بین بردن این فلز از آب خود، باید از نرم کننده آب تبادل یونی یا فیلتر آهن استفاده کنید. آهن می تواند باعث ضعف غشای RO شود و مانع از توانایی آن در رد مواد جامد محلول و کاهش مقدار آب خالص تولید شده در یک روز می شود.

تقریباً تمام سیستم های RO به فیلتر های پیش تصفیه احتیاج دارند. فیلترهای پیش تصفیه یا رسوب گیر به عنوان یک صفحه مکانیکی عمل می کنند و ریزه ها، شن و ماسه را از آب خارج می کنند. این غشاء به خودی خود می تواند رسوب را از بین ببرد ، اما مقادیر زیادی رسوب باعث می شود که غشاء به سرعت مهار شود. مهمتر از همه، اگرچه این غشاء قادر به رد هر گونه ذره در آب شما است ، اما همه فاضلاب های حاصل از واحد اسمز معکوس از طریق یک محدود کننده جریان ریز تخلیه می شوند. اگر گرد و غبار و مواد زائد از طریق آن به همراه آلاینده های معدنی حل شده معدنی رد شوند ، این محدود کننده جریان به سرعت مسدود می شود. از آنجایی که محدود کننده جریان، فشار غشای اسمز معکوس را حفظ می کند  و نسبت بازیابی سیستم را متعادل می کند ، مهم است که آن را پاک و بدون رسوب نگه دارید.

سیستم اسمز معکوس از فیلترهای کربن استفاده می کند تا قبل از رسیدن به غشا، کلر از آب خارج شود. غشاء و فرآیندهای غشایی فیلم کامپوزیت و فیلمهای نازک (TFC و TFM) قادر به تحمل هیچ نوع کلر نیستند، بنابراین از فیلتر کربن برای محافظت از غشاها در برابر تماس با کلر استفاده می شود. کربن کلر را از طریق فرآیندی به نام جذب از بین می برد. کلر و ترکیبات آلی (مانند VOCs ) به سطح گسترده متخلخل و متخلخل کربن چسبیده اند.

2) اندازه گیری کل سیستم RO خانه

شاید مهمترین چیز در هنگام انتخاب یک سیستم RO کل خانه، اطمینان از یافتن مطلبی باشد که بتواند از مصرف روزانه آب شما پشتیبانی کند. به طور کلی ، هر یک از اعضای خانواده روزانه بین 60 تا 75 گالن آب مصرف می کنند. با این حال ، این تعداد متفاوت است. یک خانواده با فرزندان خردسال تمایل به استفاده از آب بیشتری دارد ، در حالی که خانه ای با بزرگسالان شاغل ممکن است از مصرف کمتری استفاده کند. صرف نظر از این ، شما باید اطمینان حاصل کنید که سیستمی را با خروجی کافی بالا برای پشتیبانی از مصرف آب هر فرد انتخاب کرده و مخزنی را انتخاب کنید که بتواند آب کافی را برای سرویس دهی به هر یک از اعضای خانواده در طول روز ذخیره کند. هر زمان که شما یک سیستم اسمز معکوس در کل خانه دارید ، باید با یک متخصص آب تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا به درستی اندازه سیستم و مخزن را برای حمایت از شما و خانه خود انجام دهند.

3) فضای نگه داشتن کل سیستم RO خانه

سیستم اسمز معکوس در کل خانه فضای زیادی را اشغال می کند. همانطور که گفتیم، برای اطمینان از عملکرد موثر غشای اسمز معکوس، به تصفیه قابل توجهی و پس از تصفیه آب احتیاج دارید. برای نصب نرم کننده آب و مخازن آب نمکی، مخزن معدنی برای تنظیم کننده pH و خود سیستم بزرگ RO به یک اتاق جادار نیاز خواهید داشت. مخازن ذخیره آب قادر به نگه داشتن 250-500 گالن آب به طول شش فوت یا بیشتر خواهند بود. 

از آنجایی که نصب یک سیستم اسمز معکوس در داخل خانه و در اتاقی که دمای هوا باعث یخ زدگی آب یا تجهیزات نشود ، لازم است، لازم است که بتوانید زیرزمین خود یا یک اتاق یدکی خانه را بازسازی کنید تا بتوانید همه این تجهیزات را راحت نگه دارید. همچنین می خواهید از فضای کافی برای تعویض فیلتر ، نگهداری سیستم و نصب استفاده کنید.

همچنین، در نظر بگیرید که منابع آب خانگی نیاز به آب تحت فشار دارند. برای رسیدن به این هدف، شما نیاز به نصب پمپ تقویت کننده آب نیز دارید. که می توانند فشار آب مخزن ذخیره آب شما را تقویت کنند و معمولاً در هر دو کاربرد تجاری و مسکونی مانند اسمز معکوس در خانه مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام انتخاب پمپ، در نظر بگیرید که آب از مخزن تا چه حد نیاز به انتقال دارد. هرچه آب نیاز به سفر بیشتری داشته باشد، احتمال افزایش جریان بیشتر می شود. پمپ تقویت کننده نیز باید پس از سیستم RO و پس از تصفیه و قبل از ورود آب به خانه شما، مطابق با لوله کشی شما نصب شود.

4) دورریز

سیستم اسمز معکوس فاضلاب را بعنوان محصول جانبی سیستم های تصفیه آب خود تولید می کند. طراحی و نوآوری های فن آوری همچنان به یافتن راه هایی برای از بین بردن ناکارآمدی اسمز معکوس می پردازد، اما هیچ راهی برای ایجاد آب RO بدون هدر رفتن آب وجود ندارد. آب تصفیه شده (نفوذ نامیده می شود)  از محلول با آلودگی ها (به نام آب نمک) توسط غشاء جدا می شود. سپس آب نمک از سیستم خارج شده و به فاضلاب تخلیه می شود.

هزینه یک خانه کل سیستم اسمز معکوس چقدر است؟ 

هزینه اسمز معکوس کل خانه نیز به میزان زیادی به اندازه و خروجی سیستم بستگی دارد. هرچه گالن بیشتری در روز توسط سیستم تولید شود، هزینه اولیه گرانتر خواهد بود. پیش تصفیه آب، پمپ های تقویت کننده فشار و نصب آن همه باعث افزایش هزینه می شود. فیلترها و غشاهای RO نیاز به تعویض منظم دارند. فیلترهای کربن و رسوب معمولاً نیاز به تعویض در هر شش ماه دارند.

 یک سیستم خروجی بالاتر به یک مخزن بزرگتر نیاز دارد، که این یک هزینه دیگر برای تأمین هزینه کلی است. اگرچه می توانید سیستم را خودتان نصب کنید ، عاقلانه است که با یک متخصص لوله کشی و یا متخصص تصفیه آب مشورت کنید. RO کامل خانه پیچیده است و بسیار ضروری است که همه قطعات به درستی نصب شوند. در غیر این صورت، شما می توانید فشار و کاهش جریان خانگی و کاهش ریسک عملکرد سیستم را مشاهده کنید. اسمز معکوس در کل خانه یک سرمایه گذاری گران قیمت با هزینه های جاری و نگهداری منظم است. با این حال، این در شرایطی است که تنها گزینه، تصفیه آب شما با سیستم اسمز معکوس است.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial