عوارض مصرف آب آلوده در کودکان

عوارض مصرف آب آلوده بر روی کودکان

عوارض مصرف آب آلوده در کودکان

طبق آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال گذشته، یکی از مهمترین دلایل مرگ بیش از یک و نیم میلیون کودک مبتلا به بیماری اسهال، مصرف آب آلوده و غیر بهداشتی در کودکان بوده است این آمار بسیار تکان دهنده است.
اگرچه مسئولان وزارت نیرو نیترات موجود در آب شرب را استاندارد بیان میکنند، اما دکتر برنا، پریناتولوژیست و سرپرست بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران میگوید نیترات و نیتریت موجود در بدن انسان با ترکیب برآمین در بدن به عوامل سرطانزا نیتروزآمین ترکیب میشود.

خطر سقط جنین

جالب است که بدانید، نیترات و نیتریت موجود در هوا و آب باعث خطر ابتلا به سرطان های مختلف به خصوص سرطان اعصاب مرکزی میشود و این عامل میتواند علاوه بر خطرات بسیار برای بزرگسالان منجر به سقط جنین در زنان باردار نیز شود. شما میتوانید مقاله فواید آب تصفیه شده در دوران بارداری را مطالعه فرمایید.

مصرف آب سالم کودکان را باهوش میکند

مضرات مصرف آب آلوده و تصفیه نشده برای کودکان بسیار زیاد است و بیماریهایی نظیر اسهال، وبا و..هر روز بیشتر شیوع پیدا میکند اما دانشمندان کانادایی طبق تحقیقاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که منگنز موجود در آب های زیرزمینی و استفاده از این آب بر ضریب هوشی برخی کودکان تأثیر گذار بوده است و میتواند ضریب هوشی کودکان را کاهش دهد.
این دانشمندان در این تحقیق میزان منگنز و فلزات سنگین، روی، مس، آهن، نیترات، نیتریت را در شیر آب خوری خانه‌های مختلف اندازه گیری کردند و بعد از آن تست های حرکتی، رفتاری را بر روی بیش از پنج هزار کودک انجام دادند و به نتایج جالبی دست یافتند.
محققان دریافتند که ضریب هوشی IQ در کودکانی که از آب با درصد کمتر از ۲۰٪ و یا بدون منگنز استفاده میکنند نسبت به سایر کودکانی که از آب آلوده به منگنز استفاده میکنند بسیار بیشتر است.

سنگ کلیه در کودکان

آب سالم و تصفیه شده نیاز کودکان و بزرگسالان است، متخصصان میگویند مصرف آب سالم میتواند خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش دهد. دکتر حسن اتوکش عضو هیت علمی دانشگاه تهران در این باره میگوید، مصرف آب به دلیل اینکه باعث رقیق شدن ادرار و دفع سموم میشود میتواند از خطر ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری نماید و به طور کلی تمامی کودکان زیر ۲ سال به دلیل رشد سریع کودک و مکانیزم بدن، میزان اسید اوریک در خون بالاست، به همین دلیل کودکان زیر ۲ سال به نسبت سایر افراد و حتی کودکان بالای ۲ سال بیشتر خطر ابتلا به سنگ کلیه را دارند و اگر مصرف مایعات در کودکان پایین باشد باعث به هم چسبیدگی مواد اسیدی درون ادرار و در نهایت سنگ کلیه مشود.

فروشگاه اینترنتی آب گوارا مصرف کنندگان خود را به انتخابی آگاهانه و سالم ترغیب می کند. طیف گسترده ای از دستگاه های تصفیه آب RO در بازار موجود است. بنابراین، برای شما مهم است که با تحقیق و بررسی یک دستگاه آب شیرین کن را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.

فروشگاه اینترنتی آب گوارا ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب می باشد.در صورت تمایل، جهت دریافت مشاوره، پرسش در مورد محصولات و خرید، می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial