دلایل تشکیل حباب در آب تصفیه شده

دلایل تشکیل حباب در آب تصفیه شده

دلایل تشکیل حباب در آب تصفیه شده 

قبل از اینکه دلایل تشکیل حباب در آب تصفیه شده را بررسی کنیم ابتدا باید اطلاعاتی درباره سختی آب داشته باشیم.

در یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی که دقت بسیار بالایی دارد، نظیر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یا همان دستگاه آب شیرین کن، سختی آب خروجی باید بین 30 تا 120 ppm باشد.
سختی بالاتر از 30 تا 120 ppm نشان دهنده این است که دستگاه دچار مشکل شده است و باید مرتفع گردد. این اشکال ممکن است مربوط به عمر فیلترهای آب و یا خرابی سایر قطعات تصفیه آب باشد. برای بررسی این موضوع باید سختی آب خروجی را اندازه گیری کنید. با استفاده از یک دستگاه سختی سنج آب خانگی می­توانید به راحتی این کار را انجام دهید. اگر عدد سختی بالاتر از 120 ppm بود، دستگاه آب تصفیه کن شما دچار مشکل شده و باید توسط کارشناس مورد بررسی قرار گیرد. تصویر زیر یک دستگاه سختی سنج آب خانگی را نشان می دهد.

دلایل تشکیل حباب در آب تصفیه شده و شیری رنگ شدن آن
اما اگر سختی آب تصفیه شده پایین بود، موارد ذیل ممکن است وجود داشته باشد:

1. نقش کربن در ایجاد حباب :

کربن فعال با آب واکنش می دهد. اگر مقداری کربن فعال را درون آب بریزید می توانید تشکیل حباب ها را ببینید.
هرچه کیفیت کربن بالاتر و فعال بودن کربن بیشتر باشد، این واکنش و جوش خوردن نیز بیشتر خواهد بود. در دستگاه تصفیه آب چندین فیلتر کربنی نظیر فیلتر کربن پودری یا همان فیلتر کربن گرانول یا GAC و فیلتر کربن بلاک یا CTO یا همان فیلتر کربن جامد استفاده می شود که نقش موثری در فیلتراسیون آب دارند.
فیلتر کربن می تواند باعث آزاد شدن حباب شود. آزاد کردن حباب ممکن است چندین روز و گاهی تا یک ماه ادامه داشه باشد. مطمئن باشید این مساله هیچ مشکلی ندارد.

2. نقش فیلتر قلیایی در تغییر رنگ آب :

اگر از آن دست افرادی هستید که از فیلتر قلیایی استفاده میکنید، در بسیاری موارد ممکن است با شیری رنگ شدن آب روبرو شده باشید. فیلتر قلیایی مواد معدنی مانند مانند سدیم، پتاسیم، منیزیم ، فسفر و … را به آب اضافه کرده و ph آب را افزایش می دهد. افزایش ph ممکن است با کمی تغییر رنگ روبرو باشد. شیری رنگ شدن آب ممکن است تایک ماه وحتی گاهی تا یکسال هم به صورت ضعیف تر دیده شود. این مساله به هیچ عنوان نشان دهنده مشکل نیست و مربوط به عملکرد فیلتر قلیایی می باشد.

3. تأثیر سایر عوامل در شیری رنگ شدن آب :

برای افزایش کیفیت آب، فیلترهای زیادی ممکن است استفاده شوند. فیلترهای اکسیژن ساز و فیلترهای هیدروژنه با آزاد کردن اکسیژن و هیدرون در آب، باعث بهبود خواص آن می شوند. هیدروژنه کردن آب ممکن است باعث کمی تغییر رنگ در آن شود.

 علت دونه های ریز سفید رنگ بعد از نصب دستگاه تصفیه آب ۶مرحله ای 

  1. هوایی است که در داخل منافذ فیلتر الیافی هست و موقع عبور آب از درون فیلتر در آن حل میشه. مشتری اغلب این حالت رو با حالت سوپر کلریناسیون اشتباه میکنه.
  2. حباب هوا هستند و به این حالت کاویتاسیون میگویند که بیشتر در سیستم های دارای پمپ ایجاد میشود هواگیری از خروجی فیلتر 3 و خالی کردن تانک این معضل را حل میکند.
  3. اگه دونه های سفید معلق بوده وبه سمت بالا حرکت بکنه اکسیژنه که بعد از چندبارتخلیه مخزن برطرف میشه .اما اگه دونه های سفید ته اب باشه فیلتر مینرال شسته نشده یا نامرغوبه.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial