مزایای دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس چیست؟

مزایای تصفیه آب

مزایای دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس در خانه

تصفیه آب فرایندی است که برای از بین بردن آلاینده های موجود در آن روی آب سخت کار می کند. این فرایند شامل تجهیزات مختلفی است که به از بین بردن عناصر شیمیایی ناخواسته موجود در آب کمک می کند. همچنین آب را نرم می کند که طعم نامطبوع و بو آن را تغییر می دهد. در خانه معمولاً سیستم های تصفیه آب نصب شده اند که انواع آب را تصفیه می کنند.

قبل از نصب سیستم تصفیه آب در خانه خود، درک مواد معدنی موجود در آب برای شما مهم است. این کار را می توان با کمک یک آزمایش آب ساده انجام داد. هنگامی که عناصر مورد نیاز برای حذف آب خود را تجزیه و تحلیل کردید ، انتخاب یک سیستم تصفیه خانه برای شما آسان می شود.

در این مقاله به بررسی مزایای دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس می پردازیم که شامل:

حذف مواد مضر

آب معمولی حاوی مواد ناخواسته ای است که برای بدن انسان و همچنین لوله ها و وسایلی که از آن عبور می کند مضر است. بنابراین ، مهم است که این آلودگی ها قبل از مصرف از آب فیلتر شوند. و این توسط سیستم های تصفیه آب قابل حذف است. یک سیستم اسمز معکوس به طور معمول شامل فیلتر ممبران است که ذرات و یون‌ها را از آب جدا می‌کن این سیستم ها به طور انتخابی از شر مواد شیمیایی ناخواسته از آب مانند آهن ، کلر و غیره خلاص می شوند و از بین بردن این لایه ها همچنین به جلوگیری از لکه ها و خوردگی احتمالاً به دلیل وجود این وسایل و لوله هایی که آب از آن عبور می کند، جلوگیری می کند.

سایر فیلترهای آب در این سیستم نیز کمک کرده تا دیگر ناخالصی ها را تصفیه کنند و نهایتا آبی تمیز و مطمئن حاصل شود. این آلاینده‌ها شامل باکتری، ویروس، گرد و غبار، لجن، یون‌ها، فلزات سنگین، کلوئیدها و سایر مولکول‌های آلی است. این ویژگی باعث می شود اسمز معکوس در تولید آب آشامیدنی تمیز و ایمن بسیار کارآمد باشد.

بنابراین، تصفیه آب برای از بین بردن آلاینده های ناخواسته موجود در آب و در نتیجه آب آشامیدنی با کیفیت خوب حائز اهمیت است.

 طعم و بو مطبوع

آبی که مستقیماً از شیر آب خارج می شود ، معمولاً فیلتر نشده است. نوعی بو دارد که چندان خوشایند نیست. بیشتر آن بو به دلیل وجود کلر در آب است که عامل سرطان زا در بدن است. از آنجایی که کلر و ترکیبات کلر توسط فیلتر کربن فعال نصب شده در دستگاه تصفیه آب حذف می شوند، شما و خانواده‌تان در مقابل انواع مختلف سرطان از جمله سرطان سینه، سرطان مثانه، سرطان روده بزرگ، سرطان رکتوم (سرطان روده راست)  و غیره محافظت می‌شوید.

علاوه بر این، یک طعم نامطبوع وجود دارد که زبان شما آن را تشخیص می دهد و آن را دوست ندارد. سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس RO ، دارای فیلترهای کربنی است. عموماً فیلتر کربن از جنس زغال فعال است. نحوه کارکرد آن، جذب بوی ناشی از وجود آلاینده‌هایی مانند کلر و ید است که باعث تغییر طعم و مزه آب می شوند و کلر آب را کاهش می دهند. این سیستم، آب آشامیدنی تمیز و بدون بو در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

فواید سلامتی

تصفیه آب باعث می شود آب سخت به آب نرم تبدیل شود. با استفاده از روش بسیار دقیق اسمز معکوس، این سیستم می تواند هرگونه نمک و شوری آب را حذف کند به همین دلیل به آن آب شیرین کن نیز می گویند. سیستم RO  قادر است هر نوع گچ، آهک و سختی آب را به آسانی حذف نماید به همین دلیل آنها را به عنوان نرم کننده آب می شناسند.

همچنین سیستم اسمز معکوس طعم را تقویت می کند و بوی ناچیزی را که به طور عادی از شیر آب برخوردار است از بین می برد. این قطعاً به افراد کمک می کند تا میزان مصرف آب را افزایش دهند. مهم است که هر روز حدود 8 لیوان آب بنوشید. و آب که مزه خوبی دارد نوشیدن را آسانتر می کند.

با استفاده از آب تصفیه شده مانع ورود 2100 سم مختلف که احتمالا از آب آلوده شیر خارج می شوند، به بدن می‌شوید. اگر آب شیر را برای نوشیدن تصفیه کنید، کلیه‌های شما در سم‌ زدایی از بدن شما درست عمل خواهند کرد. اینگونه فکر کنید، هرچه آب پاکیزه بیشتری بنوشید، توانایی بدن خود را برای خروج سموم بیشتر می‌کنید.

همچنین وقتی از آب تصفیه شده در شستشو و پختن غذا استفاده کنید، طعم طبیعی آن حفظ می‌شود. آلاینده ها و سایر باکتری‌ها در آب تصفیه نشده می‌توانند باعث تغییر طعم غذا شوند. مطمئن شوید با آب پاکیزه خوراک می‌پزید. جوشاندن آب باعث حذف تمام مواد مضر نمی‌شود، بخصوص اگر فلزات سنگین در آب وجود داشته باشند.

مزایای زیست محیطی

سیستم تصفیه آب قطعاً برای محیط زیست مناسب است. یکی از مهمترین دلیل این است که باعث کاهش استفاده از آب بطری می شود. و ما می دانیم که این بطری ها، که بازیافت نشده اند، به محیط زیست آسیب می رسانند. پس از استفاده، این بطری ها دور ریخته می شوند و سالها تجزیه نمی شوند. حتی اگر آنها را بازیافت کنید، هزینه فرایند تبدیل مواد به چیزی که قابل استفاده مجدد باشد، بر محیط زیست تاثیر می گذارد. وقتی از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید، زباله خود و هزینه حمل و نقل آب را کاهش می‌دهید.

به عبارت دیگر ، استفاده از سیستم های تصفیه آب و نوشیدن آب از ظروف آب که پایدار بوده و قابل استفاده مجدد است می تواند محیط را از پلاستیک های ناخواسته نجات دهد.

مقرون به صرفه

سیستم تصفیه آب نصب شده در خانه در مقایسه با آب بطری موجب صرفه جویی در هزینه می شود. زیرا دیگر نیازی به خرید بطری‌های گران قیمت آب نخواهید داشت. مقدار پولی که در یکسال می‌توانید پس انداز کنید را تصور کنید!

معمولا خرید یک دستگاه تصفیه آب می‌تواند بین 900 تا 1700 هزار تومان هزینه داشته و سالها مورد استفاده قرار گیرد، فقط بسته به اینکه چه مقدار آب مصرف می‌کنید، باید فیلترهای تصفیه آب را به موقع تعویض نمایید تا قطعات دستگاه تصفیه آب دچار مشکل نشوند.

مزایای دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس  از اشکالات آن در صورت وجود به مراتب بیشتر است. دسترسی به آب تمیز برای بسیاری از موارد مانند نوشیدن ، مصارف خانه ، کشاورزی ، آبیاری و غیره مهم است. سیستم های تصفیه آب، آلودگی های ناخواسته را از آبهایی که به انسان ، حیوانات و همچنین محیط زیست آسیب می رساند ، خارج می کند.

در فروشگاه تصفیه آب گوارا ، ما بهترین راه حل ها را برای انواع مشکلات آب ارائه می دهیم. ما بهترین سیستم های تصفیه آب را در ایران داریم ، که به شما در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب مطابق با منطقه مورد نظر کمک می کنند.

بطور کلی مزایای دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس

استفاده از فناوری اسمز معکوس برای تولید آب با کیفیت بالا مزایای زیادی دارد، برخی از آنها عبارتند از :

  • نرخ حذف بسیار بالا در طیف وسیعی از ناخالصی‌ها
  • هزینه های مقرون به صرفه‌ برای تولید آب با خلوص بالا
  • سازگار با محیط زیست
  • مواد شیمیایی مضر را استفاده یا تولید نمی‌کند
  • برای کارکردن نیاز به برق ندارد (بجز سیستم‌هایی که پمپ تقویت کننده دارند)
  • نیاز به نگهداری کمی

معایب دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس

اگرچه اسمز معکوس انتخابی عالی برای آب آشامیدنی با کیفیت بالا است، اما چند نقص دارد که باید در نظر گرفته شود:

  • استفاده از آب برای تولید آب تصفیه شده (15-5 % به عنوان آب تصفیه شده باز می‌گردد)
  • می‌تواند مالیات یک سیستم آلوده را داشته باشد.
  • غشاهای اسمز معکوس در شرایط آبی خاص پر می‌شوند.
  • نرخ جریان محدود (گالن در روز)

اگر چه دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای معایبی است ولی در مقابل مزایای زیادی که دارد می توان چشم پوشی کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های تصفیه آب ما، لطفا باما تماس بگیرید.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial