مشکلات رایج سوئیچ قطع کن فشار پایین دستگاه تصفیه آب خانگی

مشکلات سوئیچ فشار پایین

سوئیچ قطع کن فشار پایین دستگاه تصفیه آب خانگی

سوئیچ قطع کن فشار پایین قطعه که از آن به عنوان محافظ پمپ نیز یاد می شود، وظیفه خاموش کردن پمپ در مواقع افت فشار و یا قطع آب ورودی را به عهده دارد و بدین ترتیب از خالی کار کردن پمپ و در نتیجه آسیب دیدن آن جلوگیری می کند. اگر این سنسور وجود نداشته باشد و جریان آب قطع شود، در این حالت چون آبی وارد دستگاه تصفیه نمی شود، دستگاه روشن شده و مداوم کار میکند و خاموش نخواهد شد و سبب بروز مشکل برای پمپ و دیگر بخش ها خواهد شد.

مشکلات شایع برای سوئیچ قطع کن فشار پایین

خرابی سوئیچ قطع فشار پایین :

 معمولا پرده دیافراگمی که فشار آب را منتقل می کند دچار مشکل میشود و البته گاهی اتصالات برقی آن دچار خرابی میشوند. در هر صورت عمل نکردن سوییچ لو پرشر سبب میشود برق دستگاه تصفیه آب قطع شده و دستگاه روشن نشود. راه حل آن تعویض سوییچ است.

اختلال در عملکرد سوئیچ لوپرشر : 

اختلال در عملکرد سوئیچ فشار پایین از دیگر مشکلات شایع است که گاهی در این قطعه دیده می شود، در صورتی که این سوئیچ قادر به تشخیص فشار آب ورودی نباشد و جریان برق دستگاه را برقرار نکند، سیستم تصفیه آب با مشکلاتی نظیر روشن نشدن دستگاه مواجه می شود. اختلال در عملکرد سوئیچ low pressure می تواند گاهی سبب روشن و خاموش شدن دایم تصفیه آب گردد.و این مسئله می تواند عملکرد سایر قطعات برقی دستگاه را با اختلال مواجه کند. راه حل آن تعویض سوییچ است.

نشتی آب سوییچ فشار پایین : 

نشتی آب از سوئیچ فشار پایین یکی از مشکلاتی است که می تواند به دو دلیل اتفاق بی افتد، در صورتی که سوئیچ شکسته باشد نشتی آب طبیعی است و تنها راه حل آن تعویض سوئیچ می باشد. اما در صورتی که نشتی آب از سوئیچ لوپرشر به دلیل نصب نادرست شیلنگ تصفیه آب باشد می توانید شیلنگ متصل به سوئیچ را باز کنید و پس از عایق بندی صحیح، مجددا آن را نصب کنید.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب ۰۹۱۳۹۷۰۶۶۵۰  و یا ایمیل info@abgovara.com با کارشناسان تصفیه آب گوارا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟😊

SocialSocial